WTA Indian Walls. Radwańska w półfinale!

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA w Indian Wells Rosjankę Jelenę Dementiewą 6:4, 6:3 i awansowała do półfinału tego prestiżowego turnieju.

Radwańska walcząca o utrzymanie ósmej pozycji w rankingu tenisistek w pierwszym secie przegrała swoje podanie przy stanie 2:2, ale w kolejnym gemie zdołała odrobić straty. Losy partii, Isia rozstrzygnęła w 10 gemie, kiedy po raz drugi przełamała serwis Dementiewej.

W drugim secie, mieszkająca w Krakowie tenisistka, objęła prowadzenie 3:1, a następnie 4:2, grając zdecydowanie bardziej precyzyjnie niż Rosjanka, która raz po raz posyłała piłkę w siatkę bądź na aut. Przy stanie 5:2 Radwańska zmarnowała pierwszego meczbola, ale w następnego gema, przy własnym serwisie wygrała bez straty punktu i zakończyła spotkanie po półtora godzinnej grze.

Zwycięstwem Radwańska potwierdziła, że jest w bardzo wysokiej formie. W czterech meczach nie straciła nawet seta. Wcześniej Polka wyeliminowała Francuzkę Marion Bartoli, Argentynkę Giselę Dulko, Rosjankę Annę Czakwetadze, w pierwszej rundzie mając wolny los.

Rywalką Isi w półfinale będzie Dunka Karolina Woźniacki lub Chinka Jie Zheng.

Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Jelena Dementiewa (Rosja, 4) 6:4, 6:3