WTA Premier Rzym: Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale

Jarosław Franciszek Furmaniak
Na turnieju w Rzymie - 16 maja 2014 r. - po zaciętym meczu ćwierćfinałowym Agnieszka Radwańska (WTA 3) przegrała z Jeleną Janković (WTA 8).

Przegląd Sportowy zatytułował nawet tuż po meczu swój artykuł: "Rzymska klątwa Radwańskiej trwa".
W piątek 16 maja 2014 r. od godz: 17:38 czasu polskiego, w przerwie pomiędzy opadami deszczu - do godz 19:00 trwał mecz naszej najlepszej, najwyżej sklasyfikowanej tenisistki z Serbką Jeleną Janković.

W drugim secie Agnieszka Radwańska prowadziła już 4:2 i miała szansę na kolejnego breika ale to Jelena złapała swój odpowiedni rytm i nie oddała do końca ani jednego gema. Serbka wygrała w dwóch setach.
Radwańska może zatem już spokojnie przygotowywać się do kolejnego wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa, który wystartuje 25 maja.

Jelena Janković w Rzymskim finale zagra z Sarą Errani.

Wynik: 0:2 (4:6, 4:6)