WTA w Miami. Venus Williams bez szans! Radwańska w półfinale!

Agnieszka Radwańska po świetnym meczu w ćwierćfinale turnieju WTA w Miami pokonała 6:4, 6:1 Venus Williams. Była to dopiera druga w karierze wygrana krakowianki nad pięciokrotną triumfatorką Wimbledonu.

Mecz z Amerykanką świetnie rozpoczął się dla Agnieszki. Polka wygrała pierwszych siedem piłek. Jej rywalka na początku starcia grała bardzo słabo i często nie trafiała w kort. W następnych trzech gemach dochodziło do przełamań. Nasza czwarta rakieta świata miała spore problemy z mocnymi uderzeniami Venus. Mimo to grała dużo solidniej od swojej przeciwniczki i dzięki temu wyszła na prowadzenie 5:3. Co prawda Williams wygrała jeszcze swoje podanie, ale ostatecznie to Radwańska zakończyła seta asem serwisowym i zwyciężyła.

Drugi set to już prawdziwy popis Isi. Amerykanka wygrała tylko pierwszego gema. Potem na korcie warunki dyktowała wyłącznie Radwańska. Nasza tenisistka wykorzystała wyraźne zmęczenie rywalki i wygrywając sześć kolejnych, po nieco ponad godzinie gry mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

W półfinale Agnieszka zmierzy się z Marion Bartoli, która niespodziewanie wygrała z Wiktorią Azarenką.