Wyjazdowa porażka Rośka Syców w Bielawie

Adam Besz
W ramach 15. kolejki II ligi siatkarze Rośka Syców wybrali się w podróż do Bielawy, gdzie czekała na nich miejscowa Bielawianka. Spotkanie nie zakończyło się dobrze dla podopiecznych Mariusza Dutkiewicza.

Sycowianie przegrali sobotni pojedynek 0:3. Premierowa partia zdecydowanie nie poszła po myśli siatkarzy z Sycowa. Maciej Muszyński i spółka ugrali w niej zaledwie dwanaście punktów.

Drugi set był najlepszy w wykonaniu Rośka Syców w tym meczu. Sycowscy siatkarze zdecydowanie lepiej grali w przyjęciu, a także poprawili grę w ataku. To jednak było zbyt mało, aby pokonać gospodarzy. Ostatecznie sycowianie przegrali tego seta 20:25.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia część również padła łupem Bielawianki Bielawa. Tym razem gospodarze zwyciężyli 25:16.

Siatkarze z Sycowa niezmiennie znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli, mając na swoim koncie pięć punktów. W kolejnej kolejce sycowianie również zagrają na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Mariusza Dutkiewicza będzie Sobieski Żagań, który jest trzeci w tabeli.

Rosiek: Muszyński, Mucha, Bogucki, Krawczyński, Rzadkowski, Dąbrowski, Siwiec, Michalczyk, Gębarzewski, Demcio, Gawłowski, Makówka, Kadłubek, Kowalczyk, Serek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0