Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki głosowania nad ustawą sankcyjną. Sejm przyjął część poprawek Senatu

OPRAC.: Redakcja
Posłowie głosowali nad przyjęciem poprawek Senatu w ustawie sankcyjnej
Posłowie głosowali nad przyjęciem poprawek Senatu w ustawie sankcyjnej Fot. Adam Jankowski
Sejm przyjął część poprawek Senatu dotyczących ustawy sankcyjnej. Odrzucono poprawki dotyczące wprowadzenia zakazu na import i tranzyt gazu płynnego LPG z Rosji oraz z Białorusi oraz poprawkę zakładającą, że to premier, a nie szef MSWiA ma decydować o wpisie na listę sankcyjną.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na początku posiedzenia poprosiła posłów, aby uczcili minutą ciszy ofiary zbrodni katyńskiej w 82. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.

Posłowie głosowali nad poprawkami Senatu do ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wprowadza ona między innymi zakaz importu węgla z Rosji i z Białorusi.

Przepisy zakładają ponadto zamrożenie funduszy i zasobów gospodarczych osób i podmiotów wskazanych na specjalnej liście sankcyjnej. Mogą się na niej znaleźć osoby lub podmioty wspierające rosyjską agresję na Ukrainie, a także wspierające naruszenia praw człowieka i represje w Rosji oraz na Białorusi.

Dwie najważniejsze poprawki Senatu zostały przez Sejm odrzucone.
Jedna z nich dotyczyła wprowadzenia zakazu na import i tranzyt gazu płynnego LPG z Rosji oraz z Białorusi. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin ocenił tę propozycję jako "złą i szkodliwą", bo uderzałaby w użytkowników ponad 3,5 mln aut w Polsce, które tankowane są gazem LPG. Za odrzuceniem tej poprawki głosowało 230 posłów, przeciw było 217, a 8 wstrzymało się od głosu.

Inna poprawka Senatu zakładała, że to premier, a nie szef MSWiA ma decydować o wpisie na listę sankcyjną. Ta propozycja została odrzucona przez 229 posłów (przeciw odrzuceniu głosowało 224, jedna osoba wstrzymała się od głosu).

Źródło: polskatimes.pl/Polskie Radio 24

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wyniki głosowania nad ustawą sankcyjną. Sejm przyjął część poprawek Senatu - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto