Deutche Welle podkreśla, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego chwalą polscy biskupi, a jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników aborcji w obozie rządowym jest Jarosław Kaczyński, który uważa, że dzieci niepełnosprawne powinny się rodzić, ponieważ należy je ochrzcić, pochować i dać im imię
[2/10]

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pod ostrzałem zachodnich mediów. Zobacz, co o wyroku i strajku kobiet pisze się na świecie

Deutche Welle podkreśla, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego chwalą polscy biskupi, a jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników aborcji w obozie rządowym jest Jarosław Kaczyński, który uważa, że dzieci niepełnosprawne powinny się rodzić, ponieważ należy je ochrzcić, pochować i dać im imię.

DW cytuje także Iratxię Garcíę Pérez, przewodniczącą Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim IX kadencji, która wyraziła oburzenie wobec nowych ograniczeń oraz sposobu, w jaki zostały wprowadzone.

KLIK

Skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł, gdy Polska boryka się z drugą falą koronawirusa i obostrzenia związane z epidemią ograniczają możliwość masowych protestów – tak sytuację w Polsce komentuje Shaun Walker, korespondent The Guardian na Europę Środkową i Wschodnią. Zachodnie media krytykują polski rząd, uznają, że w Polsce o wszystkich decydują ultraprawicowcy lub wręcz „twardogłowi katolicy”.

Najnowsze wiadomości

reklama