Florian Hassel z Süddeutsche Zeitung uważa, że wyrok TK będzie najprawdopodobniej zaskarżony do sądów europejskich
[3/10]

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pod ostrzałem zachodnich mediów. Zobacz, co o wyroku i strajku kobiet pisze się na świecie

Florian Hassel z Süddeutsche Zeitung uważa, że wyrok TK będzie najprawdopodobniej zaskarżony do sądów europejskich. Podkreśla także, że aborcja była legalna i łatwo dostępna w czasach komunizmu, jednak tuż po jego upadku wprowadzono w Polsce częściowy zakaz przerywania ciąży.

Ponadto SZ zwraca uwagę na kontrowersyjny skład samego TK. Florian Hassel zaznacza, że parlamentarzyści PiS – Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz byli zaangażowani w demontaż praworządności.

KLIK

Skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł, gdy Polska boryka się z drugą falą koronawirusa i obostrzenia związane z epidemią ograniczają możliwość masowych protestów – tak sytuację w Polsce komentuje Shaun Walker, korespondent The Guardian na Europę Środkową i Wschodnią. Zachodnie media krytykują polski rząd, uznają, że w Polsce o wszystkich decydują ultraprawicowcy lub wręcz „twardogłowi katolicy”.

Najnowsze wiadomości

reklama