XI Cracovia Maraton już za nami! Wygrał Kenijczyk

Justyna Drozdecka
Nieco ponad dwie godziny zajęło przemierzenie trasy najlepszemu maratończykowi. Był nim Kenijczyk Peter Kariuki Wanjiru. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Lucia Kimani z Bośni i Hercegowiny.

Dobiegł końca XI Cracovia Maraton. Jako pierwszy bieg ukończył Kenijczyk Peter Kariuki Wanjiru, który uzyskał czas 2:12.11. Drugie miejsce zajął jego rodak, Edwin Kirui z czasem 2:12.34. Trzecie miejsce na podium zajął Faustin Mussa Starehe z Tanzanii, który przemierzył trasę biegu w czasie 2:12.58.

Zobacz relację ze zdjęciami: XI Cracovia Maraton przyciągnął ponad 3 tys. biegaczy!

Pierwszą kobietą, która przekroczyła metę, była Lucia Kimani z Bośni i Hercegowiny - uzyskała ona czas 2:36.50. Na drugim miejscu uplasowała się Anastasia Zujewa z Rosji, z czasem 2:40.41. Jako trzecia, do mety dobiegła Polka, Agnieszka Ciołek, uzyskując czas 2:41.31.