Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XV "Impresje Artystyczne". W czasie zabawy nie ma niepełnosprawności

Magdalena Wróbel
Magdalena Wróbel
Próba hymnu fundacji
Próba hymnu fundacji M. Wróbel
Trwają XV "Impresje Artystyczne". Młodzież niepełnosprawna uczestniczy w codziennych warsztatach muzycznych, które przygotowują ją do koncertów. Zwieńczą one tegoroczny festiwal. Ale oprócz nauki jest to czas wakacyjnego odpoczynku.

Organizator, czyli Fundacja Pro Omnibus stara się przygotowywać dla młodzieży moc atrakcji. W niedzielny wieczór w sali Gregoriańskiej w Ciechocinku odbyła się dyskoteka przygotowana dla uczestników oraz ich rodziców.

Młodzi ludzie, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność niezbyt często mogą uczestniczyć w takich zabawach, byli bardzo podekscytowani wspólnymi tańcami przy muzyce dyskotekowej.

Podczas wspólnej zabawy nie istniały bariery związane z niepełnosprawnością, wszyscy świetnie się bawili. Były tańce z wózkami, kulami, dużo śmiechu, śpiewu i radości.

Zabawy nie dostarczyły żadnych problemów, dorośli doskonale bawili się z dziećmi. Dołączyli do nich też instruktorzy. Dyskotekę prowadził profesjonalny DJ-ej, który rozkręcił całą imprezę. Wspólny pociąg rozweseli wszystkich, był głośny, bardzo wesoły i długi.

Dyskoteka była okazją dla młodzieży na dedykowanie sobie wzajemnie, jak i swoim rodzicom czy też instruktorom różnych piosenek. Cieszyło się to wielkim powodzeniem wśród uczestników zabawy.

Były też prezenty dla instruktorów, które rozdawała Renia Galik, niezwykle utalentowana dziewczyna, która wymyśliła "słodkie ksywki" dla nauczycieli. I tak, jak przezwiska były słodkie, tak i prezenty były słodkościami.

Postronni obserwatorzy nie kryli słów zdziwienia, że osoby niepełnosprawne, na wózkach, z problemami ruchowymi mogą się tak dobrze bawić, jakby byli zupełnie zdrowi. Młodzi ludzie nie kryją, że dzięki temu, że impreza odbywa się w gronie ludzi takich jak oni i tych którzy ich akceptują, czują się jak w rodzinie, wszelkie kompleksy i skrępowanie mijają.

Po południu, przed dyskoteką odbyło się spotkanie, podczas którego niepełnosprawni, utalentowani artyści przećwiczyli wraz z instruktorami kilka interwałów czyli odległości między dźwiękami. Instruktorzy przygotowali wesołe, rymowane piosenki które pomogły utrwalić, a niektórym przypomnieć sobie te informacje.

W drugiej części spotkania młodzież - ta która jest na "Impresjach" po raz pierwszy - poznała hymn festiwalu czyli utwór "Serce za uśmiech". Debiutantom piosenkę zaprezentowali ci, którzy znali ją z poprzednich lat uczestnictwa.

Wszyscy uczestnicy podkreślają zgodnie, że utwór ten jest bardzo melodyjny i szybko wpada w ucho, a słowa niosą ważne i piękne przesłanie, że najważniejsza jest akceptacja drugiego człowieka mimo, że nie jest on idealny.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto