Zakończyły się mecze 1/8 finału Ligii Mistrzów

Justyna Borowiecka
LM
LM logo
Poznaliśmy już drużyny, które awansowały do 1/4 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012. Real Madryt grał z CSKA Moskwa, a zespół Chelsea Londyn podejmował u siebie SSC Napoli. Przeczytaj relację z ostatnich dwóch meczów tej fazy.

W środowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów, Real Madryt na Estadio Santiago Bernabéu podejmował CSKA Moskwę. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1.

Już w pierwszych minutach goście mieli okazję wyjść na prowadzenie. Bardzo ładną akcję przeprowadzili zawodnicy CSKA. Dzagojew podał piłkę do Doumbia, a ten był prawie sam na sam z Casillasem; niestety, uderzył ponad bramką.

W 13. minucie szcżęścia ponownie próbowali Rosjanie, bliski zdobycia gola był znów Doumbia, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Pepe. Ciekawą akcję mieli Hiszpanie 5 minut później, kiedy to Ronaldo minął dwóch graczy CSKA, zagrał w pole karne, piłka została co prawda wybita, ale zdążył dobiec do niej Kaka - uderzył jednak obok bramki.

Dopiero po 26. minutach gry udało się zdobyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Khedira podał piłkę na lewą stronę do Kaki, który podał Higuainowi, a ten zdobył gola dla Realu Madryt.
I choć "Królewscy" mocno kontrowali ataki swoich rywali, w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej akcji, która realnie stwarzałyby możliwość zdobycia gola.

W 50. minucie, już w drugiej połowie, żółtą kartkę dostał Alonso, który w konsekwencji będzie w następnym meczu pauzował. Pięć minut później Ronaldo zdobył swojego pierwszego gola w tym spotkaniu. Pomylił się bramkarz Siergiej Czepczugow, a Ronaldo nie zawahał się i wykorzystał błąd golkipera.

W 67. minucie fatalnie zagrał Doumbia, który zdecydował się oddać strzał na bramkę, jednak piłka trafiła obok. Gdyby zagrał do Dzagojewa, który miał dużo miejsca do oddania strzału, być może CSK Moskwa zdobyłaby gola.

Kolejną bramkę - już 3. w tym spotkaniu - zdobył dla Realu Benzema po podaniu Ozila. Swego honorowego gola zdobyli goście w 76. minucie po strzale Tosicia. Ostatnią bramką, jaka padła w tym meczu okazała się być
zdobyta w 90. minucie przez Cristiano Ronaldo, który po raz drugi w tym spotkaniu pokonał bramkarza CSK Moskwa.
Tym zwycięstwem Real Madryt zapewnił sobie awans do 1/4 finału Ligii Mistrzów.

Real Madryt - CSKA Moskwa 4:1 (1:0)
bramki dla Realu: G. Higuain (26'), Cristiano Ronaldo (55', 90'), K. Benzema (70')
bramki dla CSKA: Z. Tosić (76')
żółte kartki Real: X. Alonso (50')
żółte kartki CSKA: S. Czepczugow (15'), W. Berezucki (32'), A. Musa (39'), P. Mamajew (84')

W drugim meczu tego dnia, Chelsea Londyn na Stamford Bridge w Londynie, podejmowała włoski klub SSC Napoli.
Przypominam, że w pierwszym meczu to Włosi pokonali Chelsea 3:1, po dwóch golach Ezequiela Lavezziego i Edinsona Cavaniego.

Mecz rozpoczął się bardzo ostro, o mało co nie doszło do przepychanek między zawodnikami obydwu drużyn. Już od pierwszych minut to Chelsea próbowała atakować i to ona utrzymywała się więcej przy piłce. Po kilku dobrych strzałach, swoją szanse w 29. minucie wykorzystał Didier Drogba po podaniu piłki od Ramiresa.

W pierwszej połowie mocno atakowali Londyńczycy, ale i druga połowa zaczęła się dla nich dość dobrze.

Już 48. minucie nie doszedł do dośrodkowania Drogba, ale kapitan "The Blues" - John Terry -był już na właściwym miejscu i główką strzelił gola, zaskakując tym samym bramkarza Morgana De Sanctis. Pomimo tych dwóch straconych bramek Włosi wciąż atakowali, ale londyńczycy umiejętnie się bronili.

W 55. minucie dobrze przyjął piłkę Gokhan Inler i skierował piłkę w światło bramki, zdobywając tym samym 1. gola dla zespołu Napoli. Petr Czech był bez szans aby obronić ten strzał.
Obie drużyny walczyły do końca, żadna nie chciała przegrać. Pokazali ładny futbol, który mógł się podobać kibicom.

W 75. minucie ponownie bez szans był golkiper SSC Napolii, mocny strzał oddał Frank Lampard, który wpisał się na listę strzelców. Włosi wciąż atakowali, przeprowadzili dwie akcje, które mogły się zakończyć golem. Gorąco zrobiło się w tych ostatnich minutach meczu i doliczonym czasie gry.
W 105. minucie fantastyczną akcję przeprowadziła Chelsea.

Ramires podał do Drogby, ten po ziemi na 11. metr do Ivanovicia, który nie był pilnowany przez obrońców Napolii i skierował piłkę do bramki.
Chelsea prowadziła już 4:1!. I to ją zobaczymy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Napolii trochę brakowało doświadczenia, nieco gubili się w stałych fragmentach gry, ale i tak zaszli bardzo daleko. Niewątpliwie był to mecz pełen emocji!

Chelsea Londyn - SSC Napoli - 4:1 (1:0)
bramki dla Chelsea: D. Drogba (29'), J. Terry (48'), F. Lampard (75'), B. Ivanović (105')
bramki dla Napoli: Gokhan Inler (55')
żółte kartki dla Chelsea: A. Cole (97') F. Lampard (97')
żółte kartki dla Napoli: P. Cannavaro (54'), A. Dossena (69') G.Inler(113'), H. Campagnaro (115')