W zakopiańskim pensjonacie "Maria" zamieszkało 40 niepełnosprawnych zawodników, w tym 7 osób niepełnosprawnych "50 plus" oraz 15 opiekunów wśród których, poza kadrą programową znaleźli się także wolontariusze. Kierownik obozu i wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA, Remigiusz Woźniak, powiedział Wiadomościom 24.pl: - Była to kolejna taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie, a został on dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po obozie w 2013 roku mieliśmy już doświadczenie i zaplanowane treningi. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wydaniu SZANSY to nie tylko treningi na siłowni, gra w badmintona, bocce, koszykówkę, piłkę nożną, treningi na kręgielni, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji organizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami. Stosowano także ulubioną formę muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych SZANSY, czyli zumbę. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.
W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany zorganizowano jeden wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej oraz dwa na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy obozu skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w pensjonacie "Maria" obozowicze też mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.
- W tym roku podczas pobytu SZANSY w Zakopanem mogliśmy się przekonać jak wygląda na żywo największy wyścig kolarski w Polsce, czyli Tour de Pologne. Jednego dnia mogliśmy obserwować przygotowania do startu, natomiast drugiego ustawieni byliśmy wzdłuż trasy przejazdu peletonu. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z taką imprezą i wrażenia z tego wydarzenia na długo pozostaną w naszych głowach - wspomina Remigiusz Woźniak.
- Na zakończenie obozu, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego - dodaje Robert Rogala, wychowawca na obozie sportowym, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA. - Mimo że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania. Dlatego zapraszamy na stronę internetową www.szansa.onecik.pl, gdzie znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć oraz pliki video.
Gala boksu Żmigród
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?