Zamość: Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. Wyniki

Tadeusz Kowalski
Na zakończonych w Zamościu Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie rozdano medale. 141 łuczników i łuczniczek z 35 klubów startowało w strzelaniu indywidualnym, drużynowym, mikstach, strzelaniu IOR FITA i strzelaniu z łuków bloczkowych. Rozegrano tez strzelanie specjalne do słonecznika.

W klasyfikacji generalnej juniorów zwyciężył Kacper Sierakowski (UKS Nowy Marymont Warszawa) przed Pawłem Marcem (UKS Talent Wrocław) i Maciejem Fałdzińskim (KS Stella Kielce). Najlepszy z zawodników gospodarzy KS Agros Zamość był Oskar Bernat, który zajął 24. miejsce, Wojciech Kozik był 34., a Adrian Grela 46. Sklasyfikowano 65. zawodników.

Klasyfikację generalną juniorek wygrała Klaudia Kleszcz przed Pauliną Tyszko, obie z UKS Nowy Marymont Warszawa. Trzecia była Joanna Gorczyca z ŁKS Radom. Startowały dwie zawodniczki Agrosu Zamość. Katarzyna Kłoda była 18., Iwona Rękas 50. na 65 sklasyfikowanych łuczniczek.

W strzelaniu juniorów IOR FITA zwyciężył Kacper Sierakowski (UKS Nowy Marymont Warszawa), który w bezpośrednim pojedynku wygrał z Maciejem Fałdzińskim (KS Stella Kielce). Trzecie miejsce zajął Paweł Marzec (UKS Talent Wrocław), wygrywając ze swoim klubowym kolegą Dawidem Malickim.
Strzelanie juniorek IOR FITA wygrała Paulina Tyszko (UKS Nowy Marymont Warszawa), przed Anną Huk (UKS Talent Wrocław), Zuzanną Ćwiklińską (UKS Huba Białystok) i Mileną Barakońską (KS Obuwnik Prudnik).
W mikstach zwyciężyli zawodnicy KS Obuwnika Prudnik Maciej Siekierski i Milena Barakońska, przed Kacprem Sierakowskim i Klaudią Kleszcz z UKS Nowy Marymont Warszawa. Trzecia była para KS Stalli Kielce I w składzie Maciej Fałdziński i Dominika Pizulska. Oskar Berbnat i Katarzyna Kłoda z KS Agros Zamość zajęli 11 miejsce na 16 startujących mikstów.
W klasyfikacji drużynowej juniorek zwyciężył UKS Nowy Marymont Warszawa przed ŁKS Łucznik Żywiec i ŁKS Jar Kielnarowa. Drużynową klasyfikację juniorów wygrał UKS Talent Wrocław, przed ŁKS Łucznik Żywiec i KS Stellą Kielce. Juniorzy KS Agros Zamość rywalizację zakończyli na 10. miejscu.
W konkurencji łuków bloczkowych zwyciężył Wojciech Szwajcowski z UKS Wyspiański Kraków. Drugi był Bartosz Gorczyca z OSŁ Strzelec Legnica, trzeci Wiktor Walas z MGKIS Dobczyce. Wśród juniorek najlepsza była Katarzyna Szałańska z OSŁ Strzelec Legnica. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zarzycka, trzecie Magdalena Olesek (obie MGKIS Dobczyce).

Strzelanie specjalne do słonecznika wygrali Kacper Sierakowski wśród panów i Zuzanna Ćwiklińska wśród pań. Klasyfikację klubową wygrał UKS Nowy Marymont Warszawa przed UKS Talent Wrocław Wrocław i KS Stella Kielce. KS Agros Zamość zajął 15 miejsce. Za osiągnięcia punktowe 41 łuczników i łuczniczek otrzymało gwiazdy.

Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Kozłowski (wiceprezes PZŁucz), przewodniczącym Komisji Technicznej Henryk Abucewicz z Noej Rudy, przewodniczącym Komisji Klasyfikacyjnej Izabela Orszewska z Zamościa, delegatem technicznym PZŁucz. Leszek Stempel z Zamościa. Organizatorami Zawodów byli Polski Związek Łuczniczy, Lubelski OZŁucz, KS Gros Zamość oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.