Zatoka Braniewo po raz trzeci mistrzem województwa

Wojciech Bohdanowicz
Mistrzowska drużyna.
Mistrzowska drużyna. Wojciech Bohdanowicz
Drużyna młodzików Zatoki Braniewo to chłopcy urodzeni w roku 1997 i młodsi. Prowadzi ją od kilku lat trener Stanisław Łukaszewicz.

W sezonie 2007/2008 Zatoka, grając w kategorii orlików, zdobyła tytuł mistrza województwa, zarówno na boisku jak i w hali. Sezon 2008/2009 to kolejny tytuł mistrza województwa, tym razem w kategorii żaków. W sezonie 2009/2010 w rozgrywkach grupowych Zatoka w czternastu meczach zdobyła 152 bramki, tracąc zaledwie cztery. Warto nadmienić, że w rundzie wiosennej młoda drużyna nie straciła żadnej bramki, wygrywając wszystkie mecze.

Po zajęciu I miejsca w swojej grupie, Zatoka w kolejnej drodze do mistrzostwa województwa, w półfinale rozgrywek pokonała Romintę Gołdap 3:0 oraz
UKS Jedynkę Bartoszyce 1:0.

Aby zdobyć tytuł mistrza należało uzyskać lepszy bilans w dwumeczu z drugim finalistą Jeziorakiem Iława. W pierwszym meczu w Iławie Zatoka zwycięża 1:0. W drugim meczu finałowym o mistrzostwo województwa młodzików Zatoka zremisowała w Braniewie
z Jeziorakiem Iława 1:1. Ponieważ grały ze sobą dwie najlepsze drużyny w województwie więc mecz stał na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę wiek zawodników.

Pierwsze minuty to przewaga Jezioraka w efekcie tej przewagi w 7. minucie, po kontrze, Jeziorak strzela bramkę i wyrównuje stan dwumeczu na 1:1. Po stracie gola przewagę uzyskuje Zatoka, w ataku Łukasz Szabliński siał zamieszanie w szeregach obronnych Jezioraka. W 17. minucie, po faulu, sędzia podyktował rzut wolny w okolicach 20. m od bramki Jezioraka. Do piłki podszedł Mateusz Gołębiewski i pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

Warto dodać, że Łukasz Szabliński strzelił bramkę na 2:1, lecz sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną. Nie mógł zagrać w tym meczu najlepszy strzelec Zatoki Adam Wolak - ma rękę w gipsie po meczu w Iławie. Do końca trwała walka na boisku, ale zwycięsko wyszła z tego nasza drużyna, która trzeci rok z rzędu jest mistrzem województwa.

Drużyna: Wojciech Strankowski, Igor Demko - Daniel Emerle, Radek Bukacki, Marcin Chomko, Jonatan Łacman, Adam Kapica, Bartek Budny, Paweł Szczęch, Mateusz Gołębiewski, Łukasz Szabliński, Michał Szyłko, Sebastian Dzierzkiewicz, Darek Latoch, Adam Wolak, Sebastian Kowalski, Przemek Michalak, Czarek Czerniak.

Więcej o Zatoce można przeczytać na stronie internetowej zatokatrampkarze.futbolowo.pl