Zbąszyń. Ekstraliga Unihokeja Seniorek Salimng Liga 2016/2017

Przed tygodniem Seniorki, rozegrały swoje pierwsze mecze w sezonie 2016/2017. Do Zbąszynia przyjechały unihokeistki z Ożarowa Mazowieckiego. Pojedynki bardzo ciekawie dla kibiców ponieważ zespoły zajmują sąsiadujące miejsca w tabeli.

Początek sobotniego spotkania był bardzo udany dla naszego zespołu. Zbąszynianki zdobyły dość szybko dwie bramki i wydawało się, że wraz z upływem czasu będą kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Jednak przeciwnik opanował początkowe nerwy i rozpoczął odrabianie strat.

Pechowa dla nas okazała się ostatnia tercja, w której drużyna gości doprowadziła do remisu, a następnie dołożyła kolejne trafienia rozstrzygając całe spotkanie na swoją korzyść 6:5. Po ostatnim gwizdku rozegrana została seria dodatkowych rzutów karnych. W tym pojedynku lepsze okazały się Zbąszynianki wygrywając 3:2. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki w drużynie PKS MOS Zbąszyń otrzymała Agnieszka Kozanecka-kapitan zespołu.

Nasze unihokeistki udanie zrewanżowały się drużynie UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki, za porażkę w pierwszym meczu w niedzielne przedpołudnie. Początek spotkania był podobny do pierwszego meczu. Już w pierwszej minucie zbąszyńskie zawodniczki wyszły na prowadzenie ale goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Kolejna tercja przyniosła dwie kolejne bramki dla PKS MOSu Zbąszyń i jedno trafienie zawodniczek z Ożarowa. W ostatnich dwudziestu minutach pojedynku nasz zespół zagrał zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Nie stracił żadnej bramki, dwukrotnie pokonał bramkarkę gości, co pozwoliło zakończyć całe spotkanie wynikiem 5:2.

Najlepszą zbąszyńską zawodniczką wybrana została Joanna Szelzchen. Całej drużynie i trenerowi należą się słowa uznania za wyniki pierwszych pojedynków, zespół PKS MOS Zbąszyń już na początku rozgrywek stracił bowiem dwie podstawowe zawodniczki. Z powodu kontuzji z walki o punkty wykluczone zostały Anna Borkowska i Elżbieta Kidoń. Zawodniczkom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i gry, a zespołowi powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Kibicom, którzy tradycyjnie nie zawiedli i licznie zgromadzili się w hali Zbąszynianka dziękujemy za doping i zapraszamy w najbliższy weekend, 19 i 20 listopada, na kolejne emocje unihokejowe. Tym razem będziemy oglądać występ zbąszyńskich juniorek, które zmierzą się z zespołem z Niechanowa.