Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Zbąszyń i jezioro Błędno gościnne dla motorowodniaków

Redakcja
Maria Lech i Agata Sołtan
Maria Lech i Agata Sołtan Dorota Michalczak
Komunikat Centrum Prasowego z przebiegu Motorowodnych Mistrzostw Świata w kl. T – 550 i finałów Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT - 250 , T - 400, S - 550, OSY – 400. (-) Andrzej Radomski

Zbąszyń, 4–5.09.2010 r

Zbąszyń i jez. Błędno gościnne dla motorowodniaków.

W tym roku zawodom motorowodnym organizowanym w Zbąszyniu towarzyszyły w dniach 4– 5 września idealne warunki pogodowe. W ubiegłym roku– dla przypomnienia- ze względu na bardzo silny wiatr i wysoką falę na jez. Błędno, Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie S– 550 i finały Motorowodnych Mistrzostw Polski zostały przeprowadzone w dodatkowym terminie i na rezerwowym akwenie czyli na jez. Miejskim w Chodzieży.

Piękna, jeszcze prawie letnia pogoda sprawiła, że tegoroczne zawody motorowodne w Zbąszyniu cieszyły bardzo dużym zainteresowaniem. Zawody obserwowało– w ocenie organizatorów– w obydwu dniach imprezy ogółem ok. 6.000 osób, w tym wielu sympatyków sportu motorowodnego i turystów nie tylko ze Zbąszynia i terenu powiatu nowotomyskiego.

Zainteresowanie imprezą podnosiła ich wysoka ranga. Zbąszyń w pierwszym weekendzie września br. był jak wiadomo organizatorem- ujętych w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Unii Motorowodnej z siedzibą w Monaco - Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie T-550. W Zbąszyniu- zgodnie z terminarzem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Warszawie– przeprowadzone zostały też w tym terminie finały Mistrzostw Polski w klasach JT-250,T-400,S-550 oraz OSY-400. Zawody w klasie JT- 250, S- 550 i OSY- 400 miały ponadto w Zbąszyniu status imprezy międzynarodowej.

W ocenie obserwatorów zawodów perfekcyjne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów tak w części sportowej jak i pod względem organizacyjnym było zasługą bardzo sprawnie funkcjonującego Komitetu Organizacyjnego działającego pod przewodnictwem Leszka Leśnego, Burmistrza Zbąszynia przy współudziale Józefa Kowalkiewicza, Komandora Zawodów i Tomasza Szczechowicza, Sekretarza Komitetu Organizacyjnego, Dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz wielu innych instytucji, zakładów pracy i stowarzyszeń pozarządowych i pomocy darczyńców ze Zbąszynia i powiatu nowotomyskiego.

Zawodom motorowodnym towarzyszyły też występy licznych zespołów artystycznych wg. programu przygotowanego przez Zbąszyńskie Centrum Kultury, którego Dyrektorem jest Katarzyna Kutzmann-Solarek.

Wysokie noty– między innymi Joachima Ducoffre, Komisarza Międzynarodowej Federacja Motorowodnej– otrzymała za sprawność działania Komisja Sędziowska, która działała pod kierunkiem Tomasza Wencla z Warszawy, Sędziego Głównego imprezy.

Ogółem na jez. Błędno w Zbąszyniu startowało 48 motorowodniaków, reprezentantów 9-ciu narodowych federacji motorowodnych z Austrii, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Węgier i Polski.

Niezwykle interesujący oraz emocjonujący przebieg miały wyścigi w klasie T-550, w której zawodnicy walczyli o medale mistrzostw świata. W tej klasie na jez. Błędno odbyły się 4 wyścigi z udziałem 17 zawodników. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Świata najgorszy rezultat był odliczany od końcowej punktacji. Ta zasada spowodowała, że dopiero po ostatnim czwartym wyścigu możliwe było ustalenie punktacji końcowej. Klasyfikacja ta– ale jeszcze przed przeprowadzeniem obowiązkowych badań technicznych silników i łodzi zawodników pod względem zgodności z przepisami czyli z tzw. homologacją- przedstawiała się w czołowej szóstce zawodników następująco (w nawiasach miejsca w poszczególnych wyścigach):

I m.– Marcin Mucha- Polska, Posnania Poznań (-,2,1,1,)– 1100 pkt.
II m.- Michał Gembiak- Polska, Posnania Poznań/Actio Poweboat Racing Team(1,1,2,3)- 1100 pkt.
III m.- Art Raudva– Estonia,Tartu (2,3,3,6)– 750 pkt.
IV m.- Marcin Gembiak- Polska, Posnania Poznań/Actio Powerboat Racing Team(3,5,5,2)– 652 pkt.
V m.-Krzysztof Śniadecki– Polska, ŻTMS Baszta Żnin (-,4,4,5)- 465 pkt.
VI m.– Tomas Morkunas, Litwa, Megasportas (7,8,6,4)– 335 pkt.

Na I miejscu– mimo końcowego rezultatu punktowego "ex-equo" na dwóch pierwszych lokatach – zgodnie zasadami rozstrzygania remisów sklasyfikowany został Marcin Mucha, który w wyścigu nr 3 uzyskał czas 10:39:94. Najlepszy czas uzyskany przez Michała Gembiaka– także w wyścigu nr 3- wynosił 10: 46: 53, czyli był gorszy o niecałe 7 sekund. W uproszczeniu można powiedzieć, że 7 sekund zadecydowało o złotym medalu Motorowodnych Mistrzostw Świata 2010 dla Marcina Muchy w kl. T– 550.

Jednak po przeprowadzonych po 4–tym wyścigu szczegółowych badaniach technicznych sprzętu przez komisję techniczną zawodów okazało się, że silnik Arta Raudvy Mistrza Świata w klasie T– 550 z 2009 r. nie odpowiada wymaganym parametrom technicznym, a konkretnie powiększone zostały niezgodnie z homologacją kanały wydechowe. W tej sytuacji– zgodnie z przepisami- Art Raudva został zdyskwalifikowany.
W związku z dyskwalifikacją klasyfikacja końcowa Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie T – 550 zmieniła się następująco:
Złoty medal (I m.)– Marcin Mucha– Polska (Posnania Poznań)
Srebrny medal (II m.)– Michał Gembiak– Polska (Posnania Poznań Actio Powerboat Racing Team)
Brązowy medal (III m.)- Marcin Gembiak– Polska (Posnania Poznań Actio Powerboat Racing Team)
IV m.– Krzysztof Śniadecki- Polska (ZTMS Baszta Żnin)
V m.– Tomas Morkunas– Litwa
VI m.– Dimitry Malkin– Rosja

Na szczególne uznanie zasługuje sukces Marcina Muchy w mistrzowskiej klasie T-550 w której 18 letni zawodnik Posnanii Poznań debiutował w Zbąszyniu w zawodach tak wysokiej rangi. Z pewnością wpływ na udany start w Mistrzostwach Świata miał fakt, że Marcin Mucha, mimo młodego wieku, posiada już motorowodne doświadczenie zdobyte w startach od 2006 r.
początkowo w JT 250 (klasa młodzieżowa) a następnie w T- 400. Silnik do łodzi Marcina Muchy został użyczony i przygotowany przez polskiego znakomitego motorowodniaka w klasie S-550
Lechosława Rybarczyka (24 medale Mistrzostw Świata i Europy), starszego kolegę klubowego nowo kreowanego Mistrza Świata w klasie T– 550.

Zawody w Zbąszyniu dla Marcina Muchy zaczęły się dość pechowo. Mimo znakomitego przygotowania silnika– zgodnie z powiedzeniem, że rzeczy martwe bywają złośliwe– przyszły Mistrz Świata niestety nie ukończył pierwszego wyścigu z powodu awarii i tym samym wszystkie kolejne biegi liczone były do klasyfikacji końcowej już bez odliczania najgorszego rezultatu.

Problemy ze sprzętem miał też Marcin Gembiak, który 3 wyścig ukończył z urwanym tzw. "mieczykiem" pod kadłubem. Mimo tej awarii Marcin Gembiak na mecie wyścigu nr 3 zameldował się na piątej pozycji.

Z powodu usterki w silniku w pierwszym wyścigu nie startował jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników w kl.T-550 w Polsce Krzysztof Śniadecki z Baszty Żnin, który w klasyfikacji końcowej zajął wysokie czwarte miejsce.

Dorobek medalowy reprezentantów Polski– dzięki bardzo dobrej postawie podczas zawodów motorowodnych w Zbąszynie zawodników Posnanii Poznań– wzrósł w klasie T-550 do 22 medali Mistrzostw Świata i Europy zdobytych w okresie od 2002 roku.
Międzynarodowe Jury powołane na Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 r. w klasie T– 550 w Zbąszyniu, którego zadaniem było rozpatrywanie protestów i interpretacja przepisów, działało w składzie:

Joanna Rau– Polska– Przewodnicząca Międzynarodowego Jury
Joachim Ducoffre– Komisarz Międzynarodowej Federacji Motorowodnej
Timea Tukora– Węgierska Federacja Motorowodna
Henry Povvat– Estońska Federacja Motorowodna
Laimutis Morkuna– Litewska Federacja Motorowodna
Joanna Urbanowski– Austriacka Federacja Motorowodna
Jerzy Kalinowski– Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego w Warszawie

W Zbąszyniu odbyły się w dniach 04 –05 września br. także ostatnie w tym roku finałowe eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT– 250, T- 400, S– 550 oraz OSY– 400. Poniżej przedstawiamy zwycięzców finałowej eliminacji w Zbąszyniu oraz Medalistów Mistrzów Polski 2010 r.

Klasa JT– 250 ( klasa młodzieżowa)
V eliminacja w Zbąszyniu (7 zawodników)

Klasyfikacja międzynarodowa :

1miejsce– Mateusz Dankowski– Polska, WKS Zegrze (1,2,1)– 1100 pkt
2miejsce– Sken Heideman– Estonia, Tartu (2,1,2)– 1000 pkt.
3miejsce– Maks.Lewandowski– Polska, Ślizg szczecin (3,3,4)– 619 pkt.

Klasyfikacja krajowa:

1miejsce– Mateusz Dankowski– WKS Zegrze–1100 pkt.
2miejsce– Maks. Lewandowski– Ślizg Szczecin– 825 pkt.
3miejsce– Cezary Sopiński– WKS Zegrze–563 pkt.

Mistrzostwa Polski 2010 (po eliminacjach w Szczecinie, Myśliborzu, Żninie, Śremie i Zbąszyniu)
I miejsce– Mateusz Dankowski– WKS Zegrze– 5154 pkt.
II miejce– Maks. Lewandowski– Ślizg Szczecin– 4925 pkt.
III miejsce– Michał Gajos– Ślizg Szczecin– 3207 pkt.
Klasa T– 400

IV eliminacja w Zbąszyniu (6 zawodników)
1 m.– Marcin Szymczyk– ŻTMS Baszta Żnin (2,1,1)– 1100 pkt.
2 m.– Agata Sołtan– WKS Zegrze (1,2,2)– 1000 pkt.
3 m.– Maria Lech– Posnania Poznań (5,3,3)– 571 pkt.

Mistrzostwa Polski 2010 (po eliminacjach w Myśliborzu, Żninie, Śremie i Zbąszyniu)
I m.– Agata Sołtan– WKS Zegrze– 3375 pkt.
II m.– Marcin Mucha– Posnania Poznań– 3027 pkt.
III m.– Marcin Szymczyk– ŻTMS Baszta Żnin– 2500 pkt.

Klasa S-550

V eliminacja w Zbąszyniu (6 zawodników)
1m.- Andrzej Lisy– LOK Poznań, (1,1,1)– 1200 pkt.
2 m.– Michał Rogalski– WKW Warszawa, (2,2,2)– 900 pkt.
3 m.– Sławomir Skowroński– ŻTMS Baszta Żnin ( 3,3,4)– 619 pkt.

W klasie S-550 poza konkursem wystartował na łodzi klasy F-4S Adrian Maniewski (Ślizg Zduńska Wola). Start ten miał też charakter pokazowy. W Polsce jak dotąd zawody motorowodne w klasie F-4S nie odbywały się.

W tegorocznym sezonie w Mistrzostwach Świata F-4S na Węgrzech wielki sukces odnieśli polscy motorowodniacy. Ada Przybył (18 lat !) z WKS Zegrze zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata, na 5 miejscu sklasyfikowany został Adrian Maniewski ( Ślizg Zduńska Wola) a 10 miejsce zajęła Daria Przybył (WKS Zegrze) Srebrna medalistka Mistrzostw Świata 2010 w F-4S była obecna na zawodach w Zbaszyniu w charakterze obserwatora i ... kibica.
Mistrzostwa Europy w F-4S odbędą się 11-12.09. br w Lauffen (Niemcy) na rzece Neckar.

Mistrzostwa Polski 2010 (po eliminacjach w Szczecinie, Myśliborzu, Żninie, Śremie i Zbąszyniu)
I m.– Michał Rogalski– WKW Warszawa– 4296 pkt.
II m.- Lechosław Rybarczyk– Posnania Poznań– 3963 pkt.
III m– Andrzej Lisy– LOK Poznań– 3709 pkt.
Klasa OSY 400 (11 zawodników)

Klasyfikacja międzynarodowa
1 miejsce– Bartosz Chojnacki– Polska, Kotwica Poznań (1,1,1)– 1200 pkt.
2 miejsce– Strumnik Cezary– Polska, ChTS Hals Chodzież (2,2,3)– 825 pkt.
3 miejsce– Jesper Forss– Szwecja, Nora Racer Club (5,3,2)– 652 pkt.

Klasyfikacja krajowa
1 miejsce- Bartosz Chojnacki– Kotwica Poznań– 1200 pkt.
2 miejsce– Cezary Strumnik– ChTS Hals Chodzież– 900 pkt.
3 miejsce– Maciej Wojewódzki– WKS Zegrze– 577 pkt.

Mistrzostwa Polski 2010 r. (po eliminacjach Myśliborzu, Żninie i Zbąszyniu)
I m.– Michał Świerczyński– Kotwica Poznań– 2625 pkt.
II m.– Bartosz Chojnacki– Kotwica Poznań– 2200 pkt.
III m.- Tomasz Mordal– Kotwica Poznań– 2182 pkt.

Klasa T– 550

Mistrzostwa Polski 2010 r.(po eliminacjach w Myśliborzu, Żninie i Śremie)
I m.– Marcin Gembiak– Posnania Poznań/Actio Powerboat Racing Team– 3100 pkt.
II m.– Michał Gembiak– Posnania Poznań/Actio Powerboat Racing Team– 2775 pkt.
III m.- Dariusz Nogaj– ŻTMS Baszta Żnin– 2044 pkt.

W Zbąszyniu nie odbyła się IV eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasie O-125 z powodu organizacji w tym samym terminie finałowej eliminacji Mistrzostw Europy w Boretto we Włoszech z udziałem czołówki zawodników z Polski. Wręczenie medali Mistrzostw Polski 2010 w klasie O-125 odbędzie się w terminie ustalonym przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego w Warszawie.

Organizatorzy zawodów motorowodnych w Zbąszyniu zadbali także o ciekawy program imprez towarzyszących adresowanych do uczestników, mieszkańców oraz wielu innych osób, które przyjechały do tej miejscowości aby kibicować motorowodniakom.

Uroczystość otwarcia zawodów– którą poprzedził przemarsz uczestników zawodów z plaży miejskiej, "Łazienki" nad jez. Błędno na zabytkowy Rynek w Zbąszyniu– miała niepowtarzalny i niezwykle sympatyczny przebieg. W "motorowodnej defiladzie" w Zbąszyniu prowadzonej przez reprezentacyjną orkiestrę dętą z Grodziska Wielkopolskiego, poza zawodnikami, gośćmi imprezy i organizatorami, wzięli udział między innymi Bracia Kurkowi ze Zbąszynia, motocykliści z Klubu Motocyklistów, "Łabędź" w towarzystwie ... cheerleaderek ze Zbąszynia.
Flagę międzynarodowej federacji motorowodnej niósł poczet z Klubu Piłkarskiego "Płomień" Przyprostynia, a flagę Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego reprezentanci powstałego w tym roku Zbąszyńskiego Klubu Unihokeja. Powszechny podziw budziła grupa z teatru Goskar, z małej wsi sołeckiej Gostchorze położonej niedaleko Krosna Odrzańskiego. W tej grupie - oczywiście w strojach z okresu wczesnego średniowiecza – okazale prezentowali się : Rycerz z Goskaru, Księżna, dworka i ...kat.

Flagę Posnanii Poznań – klubu współorganizatora zawodów, niosły dziewczęta ze zbąszyńskiego zespołu tanecznego "Rego". W przemarszu wzięli udział wszyscy uczestnicy zawodów motorowodnych ,"Zbąszyń 2010" jak również sędziowie, służby ratowniczo medyczne, ratownicy ze specjalnej grupy Water
Rescue Team WOPR z Chodzieży działającej pod kierunkiem Remigiusza Nowaka, WOPR ze Zbąszynia z Edmundem Przybyłą, Prezesem i jednocześnie Radnym Rady Miejskiej w Zbąszyniu oraz grupa "Ratownictwo Wodne Sława" z Prezesem Robertem Wagnerem.

Defilowali też zabezpieczający imprezę strażacy z jednostek OSP gminy Zbąszyń; z Łomnicy, Nądni, Przyprostyni, Stefanowa i Zbąszynia. W przemarszu i otwarciu zawodów uczestniczyła też grupa żeglarzy– członków Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego z Komandorem Przemysławem Szymańskim i Wicekomandorem Bogdanem Gołkiem. Zbąszyński Klub Żeglarski w tym roku obchodzi 30 lecie swojej działalności a zbąszyńskie żeglarstwo na jez. Błędno piękny jubileusz 80-lecia.

Defiladę motorowodniaków zamykały wozy zabezpieczenia zawodów w tym ambulans pogotowia ratunkowego z Nowego Tomyśla oraz strażacki wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynia.

Punktualnie o godz.14.00 na Rynku w Zbąszyniu rozpoczęła się- już tradycyjnie hejnałem Zbąszynia w wykonaniu Agnieszki Rybickiej kompozytorki hejnału i kierownika oraz dyrygenta zespołu "Szałamaje"- ceremonia otwarcia mistrzostw. Było też uroczyste podniesienie flagi narodowej przez poczet reprezentacyjny Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego oraz wzlot gołębi przygotowany przez Klub Hodowców Gołębi i Drobiu Ozdobnego ze Zbąszynia. Nie zabrakło honorowych salw z armaty Bractwa Kurkowego ze Zbąszynka i armaty Klubu Oficerów Rezerwy w Buku.
Po złożeniu przez Komandora Zawodów Józefa Kowalkiewicza wymaganego ceremoniałem motorowodnym meldunku o gotowości do rozpoczęcia zawodów, Leszek Leśny Burmistrz Zbąszynia, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego po powitaniu wszystkich uczestników imprezy oraz gości i po okolicznościowym wystąpieniu, dokonał oficjalnego otwarcia zawodów motorowodnych "Zbąszyń 2010".

Było też kurtuazyjne wystąpienie Joachima Ducoffre Komisarza UIM, Tomasza Wontora, Wicemarszałka Województwa Lubuskiego oraz słowa błogosławieństwa dla motorowodniaków przekazane przez ks. Pawła Obsta, Wikariusza w Parafii Zbąszyńskiej, który podczas ceremonii otwarcia reprezentował ks. Proboszcza Zbigniewa Piotrowskiego. Sympatycznym akcentem otwarcia zawodów było też symboliczne przekazanie flagi mety Tomaszowi Wenclowi Sędziemu Głównemu Zawodów przez Leszka Leśnego, Burmistrza Zbąszynia, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego zawodów motorowodnych "Zbąszyń 2010".

Podczas otwarcia zawodów odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich zawodników w klasie T – 550 oraz z aplauzem przyjęta atrakcja czyli ... mianowanie zawodników tej klasy na Wielkich Rycerzy Motorowodnych Mistrzostw Świata Zbąszyń 2010 r. Aktu mianowania dokonał przy użyciu średniowiecznego miecza Rycerz z Gostchorza, z teatru Goskar, w asyście Księżnej grodu Gostchorze w której postać doskonale wcieliła się znana ze społecznikowskiej pasji i efektów działalności Ewa Klepczyńska, na co dzień Sołtys wsi Gostchorze.

Ceremonię otwarcia zawodów zakończył występ regionalnego zespołu Ziemi Zbąszyńskiej "Wesele Przyprostyńskie", który zaprezentował dwa piękne tańce charakterystyczne dla miejscowego folkloru oraz musztra paradna w wykonaniu Orkiestry Dętej z Grodziska Wielkopolskiego z kapelmistrzem Stanisławem Słowińskim.

Nie brakowało też interesujących występów lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych w sobotnie popołudnie oraz w drugim dniu zawodów, które odbywały się na scenie na terenie plaży miejskiej ,,Łazienki”. Warto dodać, że organizatorzy zawodów przygotowali z okazji zawodów motorowodnych loterię z nagrodami dla publiczności.

Z kolei uroczystość zakończenia zawodów także odbyła się z zachowaniem pełnego ceremoniału sportowego. Kryształowe trofea i statuetki oraz medale Mistrzostw Świata i Polski najlepszym motorowodniakom wręczali: Joachim Ducoffre, Komisarz UIM, Jakub Rutnicki, Poseł na Sejm RP, Jerzy Czeszko Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, Leszek Woźny, Burmistrz Zbąszynia, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Andrzej Wilkoński, Starosta Nowotomyski, Józef Kowalkiewicz Komandor Zawodów. Oficjalne wyniki końcowe zawodów ogłaszał Tomasz Wencel Sędzia Główny imprezy.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach honorowani byli także specjalnym tuszem, akcentem muzycznym w wykonaniu Zbąszyńskiej Orkiestry "Szałamaje". Z rąk Leszka Leśnego- Burmistrza Zbąszynia, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego pamiątkowe puchary otrzymali: Komisarz UIM Joachim Ducoffre, Józef Kowalkiewicz, Komandor Zawodów oraz Jerzy Czeszko Prezes PZMWiNW.

Za wzorową organizację zbąszyńskiej imprezy motorowodnej oficjalnie podziękował Joachim Ducoffre, Komisarz UIM oraz Jerzy Czeszko Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Uznanie dla imprezy wraz z deklaracją kontynuowania swoich poselskich działań i inicjatyw na rzecz Zbąszynia wyraził też Jakub Rutnicki Poseł na Sejm RP.
Wzruszającym momentem ceremonii zakończenia zawodów było symboliczne przekazanie medali Mistrzostw Świata zdobytych w Zbąszyniu przez trójkę zawodników Posnanii Poznań Józefowi Kowalkiewiczowi od wielu lat Komandorowi Sekcji Motorowodnej w KS Posnania Poznań, której zawodnicy od początku działania Sekcji zdobyli dla Polski ogółem już niemal 50 motorowodnych medali Mistrzostw Świata i Europy.

Specjalne życzenia i wyrazy uznania złożył Komandorowi Zawodów w Zbąszyniu
Joachim Ducoffre, Komisarz UIM, którego motorowodna przyjaźń i współpraca z Józefem Kowalkiewiczem przy organizacji zawodów motorowodnych w tym najwyższej rangi trwa już ponad 50 lat.

Zawody Motorowodne ,"Zbąszyń 2010" oficjalnie zakończone zostały przez Leszka Leśnego, Burmistrza Zbąszynia, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zawodów.

Zawodnicy, goście zawodów oraz wielu obserwatorów motorowodnej imprezy w Zbąszyniu pozytywnie ocenili także profesjonalną pracę komentatora zawodów, który poza bieżącym i fachowym relacjonowaniem ,,na żywo” przebiegu wyścigów motorowodnych potrafił w przystępny i interesujący sposób zaprezentować "w pigułce" główne walory i piękno Ziemi Zbąszyńskiej, Regionu Kozła oraz sportowe, kulturalne a nawet gospodarcze dokonania oraz oferty Zbąszynia.

Bardzo dobra praca centrum nagłośnieniowego podczas zawodów motorowodnych w Zbąszyniu jak również starannie przygotowane materiały informacyjne dla wszystkich uczestników zawodów i dziennikarzy przez zespół działający pod kierunkiem Witolda Silskiego, Naczelnika Referatu Promocji w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu, Rzecznika Zawodów, miały istotne znaczenia dla efektywnej promocji Ziemi Zbąszyńskiej i powiatu nowotomyskiego przy okazji organizacji tegorocznych zawodów motorowodnych.

W drugim dniu zawodów odbyła się w Zbąszyniu IV konferencja konsultacyjna Komisji Historycznej Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z udziałem między innymi prof. dr hab. Bernarda Woltmanna, Kierownika Zakładu Olimpizmu i Polonijnej Kultury Fizycznej AWF Poznań, zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie i Jerzego Czeszko, Prezesa Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Jak dowiedzieliśmy się, w monografii przygotowywanej aktualnie przez Komisję Historyczną PZMWiNW, działania Zbąszynia w zakresie organizacji imprez motorowodnych najwyższej rangi będą z pewnością zauważone i odpowiednio wyeksponowane.
Niedzielna (05.09.2010r.) seria wyścigów motorowodnych była dokumentowana przez zespół TVP z Poznania. Relacja z zawodów motorowodnych Zbąszyń 2010 będzie wyemitowana w programie TVP Info (program z Poznania) w niedzielę 12 września ok.godz.19.10.

Pozytywne opinie na temat tegorocznych zawodów motorowodnych tak w aspekcie organizacyjnym jak i sportowym, bezkolizyjny przebieg, oraz ich znaczenie promocyjne dla Zbąszynia i całego regionu, z pewnością będą miały wpływ na ewentualną lokalizację w przyszłym roku zawodów motorowodnych światowej lub europejskiej rangi w tym mieście.

Decyzja w sprawie alokacji imprez motorowodnych w Polsce w 2011 roku- w tym ewentualnie w Zbąszyniu- podjęta zostanie, w uzgodnieniu z Międzynarodową Federacją Motorowodną i władzami Zbąszynia przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego w terminie najprawdopodobniej do końca października br.

Komplet wyników z przeprowadzonych zawodów motorowodnych w Zbąszyniu jest dostępny w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego w Warszawie.

Wyniki w klasie T– 550 w której odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 są także opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Motorowodnej z siedzibą w Monaco

www.uimpowerboating.com

Centrum Prasowe Motorowodnych Mistrzostw Świata w kl. T– 550 i finałów Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT– 250, T– 400, S– 550 i OSY– 400
(-) Andrzej Radomski
tel. kontaktowy
Zbąszyń, 05.09.2010 r.

Informację nadesłała
Dorota Michalczak

Oto jedenastka kolejki 35. kolejki ekstraklasy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3