Żużel. Pewna wygrana Grudziądza w meczu z Lokomotivem

W niedzielnym meczu czwartej kolejki rozgrywek I ligi drużyna GTŻ Grudziądz pewnie pokonała zespół Lokomotivu Daugavpils 52:35. Gospodarzy do wygranej poprowadził bardzo dobrze dysponowany Tomasz Chrzanowski. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Fin Joonas Kylmaekorpi.

W awizowanych składach obu zespołów nie doszło do żadnych zmian. Miejsca rezerwowych zajęli dwaj Rosjanie: Wadim Tarasienko i Andriej Kudriaszow, a w składzie gospodarzy ostatecznie pojawił się Kamil Brzozowski, który na czwartkowym treningu nabawił się kontuzji. Przed meczem minutą ciszy uczczona została pamięć byłego wychowanka, zawodnika i trenera GKM-u, Zdzisława Ruteckiego, który zginął w środę w wypadku samochodowym.

Mecz od początku przebiegał pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy na twardym torze wygrywali starty i pewnie dowozili do mety zwycięstwa. Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego od początku objęli wysokie prowadzenie i do połowy spotkania pewnie kontrolowali jego wynik.

Najwięcej emocji zgromadzonym na trybunach kibicom dostarczył kapitan miejscowych, Krzysztof Buczkowski, który po słabszych startach przebijał się skutecznie na wyższe pozycje. Do niecodziennej sytuacji doszło w dziewiątym wyścigu, kiedy to do mety dojechał jedynie Kamil Brzozowski. Najpierw taśmy dotknął Australijczyk Davey Watt, a w powtórce na tor upadł Wadim Tarasienko. Za trzecim podejściem Rosjanin Roman Povazhny, spóźnił się na start i został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut.

W drużynie gości na wyróżnienie zasłużyła jedynie trójka: Joonas Kylmaekorpi, Roman Povazhny oraz Maksim Bogdanow.Bardzo ważne punkty zdobyli również Nicolai Klindt.

W szeregach GTŻ-u najlepiej spisali się dwaj liderzy: Krzysztof Buczkowski i Tomasz Chrzanowski. Dobre wrażenie pozostawił po sobie także Davey Watt, a bardzo udany debiut w tym sezonie zaliczyli Oliver Allen i Kamil Brzozowski.