Żużel. Złoty medal Polaków w Mistrzostwach Europy Par

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Polska zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła w finale Mistrzostw Europy Par, rozegranym na torze w Pile. Drugie miejsce zajęli niespodziewanie Węgrzy, na trzecim stopniu podium stanęli z kolei Rosjanie.

Polska reprezentacja w której składzie jechali: aktualny wicemistrz świata Jarosław Hampel oraz bracia Pawliccy, pewnie wygrała w parowym finale mistrzostw Europy. Najlepszym zawodnikiem wśród biało-czerwonych był Przemek Pawlicki, który dal się pokonać tylko dwóm rywalom. Hampel tylko w pierwszej fazie zawodów spisywał się słabiej. Szybko znalazł jednak odpowiednie ustawienia swoich motocykli i był już nieosiągalny dla rywali.