MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zwierzęta zagrożone wyginięciem na kartach płatniczych. Znikną z powierzchni ziemi, gdy karta straci ważność

JK
zdjęcie ilustracyjne
Temat ekologii i środowiska naturalnego jest coraz częściej podejmowany przez międzynarodowe korporacje. W ramach podnoszenia świadomości społeczeństwa w temacie zagrożonych gatunków, Mastercard wyemitowało serię kart podarunkowych z wizerunkami zwierząt bliskich wymarcia. Termin ważności każdej karty odpowiada szacowanemu czasowi, jaki pozostał nam na ochronę danego gatunku. Zobacz wzory kart w galerii.

Świadomość zagrożenia

Temat zmian klimatycznych coraz wyraźniej wybrzmiewa nie tylko podczas proekologicznych protestów. Postępująca degradacja naszego środowiska jest faktem, z którym nie można dyskutować. Jej skutki mogą być katastrofalne i to wcale nie w dalekiej przyszłości, lecz już w 2050 roku. Niestety wiele gatunków zwierząt zniknie bezpowrotnie z naszej planety znacznie wcześniej - nawet w 2027 roku.

Wymieranie fauny to nie tylko efekt ocieplenia klimatu, ale w dużej mierze działalności człowieka, związanej z niszczeniem naturalnych siedlisk, kłusownictwem oraz polowaniami.

Czytaj także:

W ciągu ostatnich 50 lat wyginęło 60 proc. gatunków dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 roku. Naukowcy biją na alarm, że to ostatni moment, aby zatrzymać postępujące, masowe wymieranie.

Ze skali zagrożenia coraz lepiej zdają sobie sprawę nie tylko pojedyncze osoby, ale i grupy sprawujące władzę, a także korporacje i duże firmy. Odpowiednie nagłośnienie problemu może przyspieszyć proces zmian, który jest konieczny, jeśli chcemy zachować środowisko w stanie, w jakim znaliśmy je do tej pory.

Czytaj także:

Karty tracą ważność. Gatunki nie powinny

Proekologiczne działania, dążące do wzmocnienia świadomości dotyczącej postępujących zmian klimatycznych i zagrożenia dla gatunków, podejmuje coraz więcej znanych na całym świecie marek. Jedną z nich jest Mastercard, które wypuściło serię podarunkowych kart płatniczych Wildlife Impact z wizerunkami gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

juxtapose

Dowiedz się więcej na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem w galerii.

Koncepcja szczególnych kart została wypracowana wraz z organizacją pozarządową Conservation International, która zajmuje się ochroną ziemskiej bioróżnorodności, oraz agencją McCann XBC. Co o akcji pisze Mastercard?

Zapraszamy do wysłania znajomym i bliskim wirtualnej karty podarunkowej Wildlife Impact, którą można wykorzystać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Debit Mastercard®. Każda karta ukazuje zwierzę krytycznie zagrożone wyginięciem wraz z datą ważności, która podkreśla, jak krótki czas mamy na ochronę gatunków przed wymarciem.

Za każdą zakupioną kartę zostanie przekazana darowizna w wysokości 1 USD na rzecz Conservation International. Pieniądze posłużą jako wsparcie w ochronie dzikiej przyrody i naturalnych siedlisk milionów zagrożonych gatunków.

Na stronie Mastercard dostępne są trzy wzory kart ukazujące trzy różne gatunki zagrożone wymarciem. Są to:

  • Słoń leśny
  • Wari czarno-biały
  • Łuskowiec jawajski

Na ten moment dostępne są jedynie wirtualne wersje kart. Fizyczne karty wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu ukażą się do końca 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zwierzęta zagrożone wyginięciem na kartach płatniczych. Znikną z powierzchni ziemi, gdy karta straci ważność - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto