Zwycięstwo polskiej "młodzieżówki" nad Liechtensteinem

Marcin Bąk
Marcin Bąk
9 października w wyjazdowym meczu eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21, Polska zdecydowanie pokonała zespół Liechtensteinu 5:0.

Przed przerwą, pierwszą bramkę dla polskiej reprezentacji, zdobył piłkarz Korony Kielce Jacek Kiełb. Więcej bramek padło w drugiej połowie meczu. Rozpoczął Patryk Małecki, napastnik krakowskiej Wisły pokonał bramkarza gospodarzy w 59. i 73. minucie. W ostatnich 10 minutach meczu swoje drugie trafienie dołożył Kiełb, a rywala dobił w 90. minucie napastnik Ruchu Chorzów -Artur Sobiech.

Po tym pojedynku reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w grupie, ale ma aż dwa spotkania rozegrane więcej od Hiszpanii, drugiej w tabeli i trzeciej Holandii. We wtorek polską drużynę czeka bardzo ważne spotkanie w Kielcach z reprezentacją "Pomarańczowych".
"Nie możemy się ich przestraszyć, trzeba zagrać agresywnie o punkty" - mówił Małecki przed wyjazdem na zgrupowanie młodzieżówki. Mecz we wtorek o godzinie 17.45.

Liechtenstein – Polska 0:5 (0:1)
0:1 Jacek Kiełb 43. min
0:2 Patryk Małecki 59. min
0:3 Patryk Małecki 73. min
0:4 Jacek Kiełb 80. min
0:5 Artur Sobiech 90. min

Polska U-21: Wojciech Szczęsny - Mariusz Gancarczyk, Michał Płotka, Kamil Glik, Adam Marciniak - Jacek Kiełb, Kamil Cholerzyński (46. Ariel Borysiuk), Marcin Wodecki, Maciej Rybus - Patryk Małecki (73. Mateusz Siebert), Michał Janota (63. Artur Sobiech)