Zwycięstwo Widzewa w 60. derbach Łodzi

Mariusz Reczulski
Ogłoszenie o derbach Łodzi rozklejane na Retkini.
Pierwszy mecz po zimowej przerwie w Łodzi wygrał Widzew.

Na stadionie przy al. Unii odbył się mecz pomiędzy ŁKS-em a Widzewem. Oba łódzkie kluby walczą w tym sezonie o wejście do Ekstraklasy. Widzew zajmuje 1. miejsce w tabeli I Ligi, natomiast ŁKS 3.

W 31. minucie meczu derbowego ŁKS po strzale Rafała Kujawy objął prowadzenie. Radość kibiców ŁKS-u trwała do 41. minuty. Po zespołowej akcji Darvydas Sernas oddał strzał sprzed pola karnego. Sernas trafił do bramki ŁKS-u i wyrównał stan meczu na 1:1. Prowadzenie dla Widzewa 2:1 uzyskał Mindaugas Panka w 44 minucie. Wynik na 3:1 dla Widzewa w 82. minucie zmienił Łukasz Broź. Wykorzystał błąd obrony gospodarzy i celnym strzałem zdobył gola. W doliczonym czasie gry Robak pokonał bramkarza ŁKS-u Bogusława Wyparłę i ustalił wynik meczu 4:1 dla Widzewa.

ŁKS Łódź - Widzew 1:4

Statystyka spotkań ŁKS - Widzew.
60 meczów derbowych,
27 wygranych Widzewa,
11 wygranych ŁKS,
22 remisy.

W derbach nie mogła uczestniczyć zorganizowana grupa kibiców Widzewa.
Kibice Widzewa zostali ukarani przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej zakazem uczestnictwa w dwóch kolejnych meczach wyjazdowych, po awanturach wywołanych podczas meczu z Górnikiem Zabrze na jesieni.

Przed meczem około godziny 17 pseudokibice Widzewa próbowali doprowadzić do starć z policją, rzucając w stronę kordonu policyjnego kamienie. Policja odpowiedziała wodą z armatek. Zatrzymano 5 osób. Przed rozpoczęciem meczu sytuacja się uspokoiła. Kibice Widzewa odeszli sprzed stadionu, większość poszła do domów.