Życiowy sukces Łukasza Szczurka

Podczas biathlonowych zawodów Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie nasz reprezentant zajął najwyższe w karierze, 28 miejsce. Bieg wygrał Siergiej Siedniew z Ukrainy.

W czwartek we włoskiej Anterselvie rozgrywany był ostatni przez igrzyskami w Vancouver bieg indywidualny na dystansie 20 km. Na starcie nie pojawili się m.in. Ole Einar Bjorndalen, Emil Hegle Svendsen czy Michael Greis. Za każdy błąd doliczana była karna minuta.

Dosyć niespodziewanie bieg wygrał Ukrainiec Siergiej Siedniew. Cztery czyste strzelania zagwarantowały mu pierwsze zwycięstwo w Karierze. Na drugim stopniu podium stanął Austriak Daniel Mesotitsch (dwa pudła), na trzecim - mało znany Francuz Alexis Boeuf (jeden niecelny strzał). W dziesiątce uplasowało się też trzech reprezentantów Czech - Jaroslav Soukup, Michal Slesingr i mistrz świata w tej specjalności - Roman Dostal. Cztery czyste strzelania zaliczył też Słoweniec Peter Dokl, ale dało mu to dopiero jedenaste miejsce.

Bliskie ideału było strzelanie Łukasza Szczurka, ale spudłował podczas ostatniego strzelania w pozycji stojącej. W połączeniu z nienajszybszym biegiem, pozwoliło mu to zająć najwyższą w karierze 28 lokatę i dało pierwsze punkty w Pucharze Świata! Nasz najlepszy biathlonista, Tomasz Sikora był czternasty, z trzema pudłami. Jedno pudło mniej dawało miejsce w pierwszej dziesiątce. Nasi dwaj pozostali zawodnicy, Adam Kwak i Mirosław Kobus zajęli 92 i 94 miejsce.