Znalazły się fundusze na remont zabytkowej, miejskiej pływalni w Bytomiu. Koszty prac remontowych oszacowano na około 6,8 mln złotych.

Powstała w latach 1930-1931 pływalnia miejska (według projektu Carla Schmidta) w miejscu dawnego budynku wodociągów miejskich i łażni miejskiej z 1868 roku, decyzją Powiatowego Inspektora Budowlanego została zamknięta w grudniu 2008 roku.

Nieczynny obiekt w Bytomiu doczeka się zasłużonego remontu. Jak oszacowano, koszt remontu wyniesie około 6,8 mln złotych z czego wymiana samego dachu to wydatek rzędu 5,1 mln złotych.
Z całej kwoty przeznaczonej na remont, 4,4 mln złotych to pieniądze pochodzące z budżetu miasta, pozostała suma - 2,4 mln złotych pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z założeniami budowlańców, remont kąpieliska miejskiego przebywać będzie dwuetapowo. Pierwszym etapem prac remontowych będzie wymiana dachu wraz z konstrukcją i termomodernizacją oraz wymianą w południowej ścianie budynku starych okien. Zakończeniem prac modernizacyjnych będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Remont, bytomskiej pływalni ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Basen solankowy, siłownia i sauna znajdujące się w obiekcie są dostępne dla odwiedzających.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!