W sobotę, 29 sierpnia odbyła się już tradycyjnie „Janowska Biesiada” połączona z uroczystymi obchodami 30-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo. Impreza odbywała się pod hasłem "Dzień uśmiechu".

Przewidziano mnóstwo konkursów z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Nie zapomniano również i o dorosłych. W trakcie trwania imprezy oprócz konkursów, które odbywały się w parku janowskim, można było obejrzeć m.in. mecze piłki siatkowej reprezentantów poszczególnych jednostek osiedla. Jak zwykle były też rozstawione stoiska małej gastronomi i ognisko, w którym można było sobie upiec kiełbaski czy szaszłyki.

Biesiada rozpoczęła się konkursami dla najmłodszych i meczem piłki siatkowej. W każdym konkursie brała udział ogromna liczba chętnych, ponieważ właściwie każdy startujący mógł otrzymać jakieś nagrody. Był też występ teatru lalkowego "Tęcza" ze Słupska oraz przemarsz i występ orkiestry dętej pod dyrekcją Tadeusza Gruczy.

Na stoiskach obok sceny ulokowali się przedstawiciele towarzystwa "Pomóż Sąsiadowi" serwujący smaczną grochówkę w zamian za symboliczną opłatę. Można było też zasięgnąć porady medycznej czy sprawdzić stan swojego ciśnienia krwi.

Stawili się też członkowie stowarzyszenia "SAMA RAMA", którzy przybyli na swoich rowerach.

Można było posłuchać przebojów minionego 30-lecia w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz posłuchać śpiewu "Chóru Świętojańskiego" z parafii Św. Jana z Kęt.

W trakcie przerwy w występie chóru dokonano uroczystego wręczenia nagród i medali dla zasłużonych członków i działaczy Spółdzielni.

Po występach muzyczno-wokalnych wręczono nagrody uczestnikom konkursu "Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy Janowa".

W tym roku konkurencja była większa niż zwykle, świadczy to o popularności konkursu oraz o tym, że coraz częściej zwracamy uwagę na nasze otoczenie i staramy się je upiększać.

Przedstawiono też publiczności nowy skład naszej drużyny siatkarskiej EC Wybrzeże TPS Rumia. Wszyscy zostali uroczyście zaproszeni na pierwszy mecz otwarcia sezonu.

Po tej prezentacji, z małym opóźnieniem z powodów technicznych, odbył się występ wieczoru. Aktorzy grający w serialu "Ranczo Wilkowyje" są wszystkim znani i ich występ był gwarancją zabawy i dobrego humoru. Wystąpił "Pietrek", "Solejuk", "Pani Dyrektor szkoły" i "Hadziuk".

Zabawa z ich udziałem na długo zagości w naszych wspomnieniach z tego dnia.

Niejako na ukoronowanie wieczoru odbył się pokaz sztucznych ogni oraz występ zespołu "Back-Up" który zagrał standardy muzyki popularnej znane z poprzednich dekad. Przy dźwiękach tej muzyki bawiono się jeszcze długo pomimo późnej pory i ciemności.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: