https://creativecommons https://creativecommons

https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.pl (© Reinhard Jahn/CC BY SA 2.0)

Na chilijskiej pustyni Atakama NASA testuje instrumenty, które w przyszłości mają pomóc poszukiwaniach śladów życia na Marsie.

Atacama Rover Astrobiology Drilling Studies (ARADS) to kilka instrumentów, które pomogą w poszukiwaniach śladów życia na Marsie. Oczywiście naukowcy nie mają na myśli inteligentnych istot pozaziemskich, bo z tym kojarzą się przeciętnemu człowiekowi takie badania. Chodzi o odnalezienie biomarkerów.

Testowany instrument ma poszukiwać pod powierzchnią Marsa śladów cząsteczek organicznych. Założenie jest proste. Jeżeli istnieje lub istniało życie na Marsie "zeszło" pod ziemię wraz z pogarszaniem się warunków na powierzchni - podaje Science Alert.


Wybór pustyni Atakama w Chile nie jest przypadkowy. To jedno z najbardziej "marsjańskich" miejsc na Ziemi. Ponieważ nie można przetłumaczyć prób na Czerwonej Planecie zespół 20 naukowców z różnych krajów testuje urządzenia na pustyni. Prace będą trwały 4 lata. Badacze poszukują m.in. nowych metod poszukiwania śladów życia wewnątrz formacji skalnych.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!