Dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przyjął 2 marca o godz. 9:56 zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie.

Do akcji natychmiast udały się trzy zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Na miejscu okazało się, że poddasze jest silnie zadymione i panuje tam wysoka temperatura. Ratownicy odłączyli zasilanie gazowe i energetyczne do budynku oraz ewakuowali przebywającą tam kobietę, której udzielili wykwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce pogotowiu ratunkowemu.

- Strażacy zlokalizowali pożar w obrębie jednego z pomieszczeń na poddaszu. Dzięki ich szybkiej interwencji udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na dach i pozostałe pomieszczenia budynku. Straty oszacowano wstępnie na około 15 tys. zł. W działaniach, które trwały ponad trzy godziny brały udział cztery zastępy PSP - 14 ratowników, a także służby wspomagające - relacjonuje rzecznik PSP Chrzanów kpt. Wojciech Rapka.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: