Samobójstwo Mindy McCready Samobójstwo Mindy McCready

Samobójstwo Mindy McCready

Mindy McCready jest piątą uczestniczką reality "Celebrity Rehab", która nie żyje. Mimo, iż powody zgonów były różne, media są bezlitosne. Krytyka dr Pinsky'ego rozprzestrzenia się w internecie tak szybko, jak wieść o samobójstwie gwiazdy.

"Celebrity Rehab" to show, w którym kamery towarzyszą uzależnionej od alkoholu i narkotyków grupie osób, podczas ich odwyku w Pasadena Recovery Center w Kalifornii. Uczestnicy walczą z nałogami pod okiem internisty, specjalisty od uzależnień, dr Drew Pinsky'ego i jego personelu.

Premiera pierwszego sezonu miała miejsce 10 stycznia 2008 roku, piąty sezon rozpoczął się w roku 2011, zaś szósty, w którym brak już przyciągających wzrok nazwisk, 16 września 2012 roku. W pierwszych pięciu sezonach z nałogiem walczyli celebryci. W programie można było zobaczyć takie gwiazdy jak uzależnioną od alkoholu modelkę i aktorkę Brigitte Nielsen, niemogącego żyć bez diazepamu, alkoholu, heroiny i kokainy perkusistę Guns N' Roses, Nielsena Stevena Adlera czy aktora Erica Robertsa.

Dwaj uczestnicy drugiego sezonu niestety już nie żyją. Rodney King, mając w organizmie spore dawki alkoholu i marihuany, utopił się, a aktor Jeff Conaway zmarł w wyniku powikłań związanych z zapaleniem płuc.

W trzecim sezonie "Celebrity Rehab" wystąpiło dziewięć gwiazd, spośród których aż trzy już nie żyją. Basista Alice In Chains, Mike Starr oraz uczestnik telewizyjnych programów Joey Kovar zmarli w wyniku przedawkowania narkotyków, a gwiazda muzyki country, Mindy McCready 17 lutego popełniła samobójstwo. Bezpośrednią przyczyną jej śmierci był pojedynczy strzał w głowę. Do tego desperackiego czynu w dużym stopniu przyczynił się zarówno zgubny nałóg jak i życiowe tragedie, które dotknęły artystkę. W połowie stycznia 2013 samobójstwo popełnił partner gwiazdy, David Wilson, a 6 lutego jej synowie - 6-letni Zander i 9-miesięczny Zayne zostali umieszczeni w ośrodku opiekuńczym. Mindy trafiła do kliniki odwykowej, z której
jednak wypisała się już następnego dnia. Zdaniem osób blisko związanych z Mindy nic nie wskazywało na to, iż artystka zamierza pójść w ślady swego życiowego partnera. Kilka dni przed samobójstwem Mindy McCready poprosiła swego agenta i przyjaciela, by pomógł jej w nagraniu coveru piosenki "I'll See You Yesterday", do którego piosenkarka chciała także nakręcić teledysk. Kobieta zaznaczała, że zależy jej na tym, by clip pomógł osobom, których bliscy popełnili samobójstwo. Przyjaciel artystki był przekonany, że chodzi o Davida, teraz jednak okazuje się, że Mindy szykowała swój list pożegnalny.

Mindy McCready jest piątą uczestniczką reality show "Celebrity Rehab", która nie żyje. Mimo, iż powody zgonów były różne, media są bezlitosne. Krytyka doktora Drew Pinsky'ego rozprzestrzenia się w internecie tak szybko, jak wieść o samobójstwie gwiazdy. Jeden z naszych rodzimych portali twierdzi wręcz, iż doktor Pinsky zyskał już przydomek "Doktor śmierć".

Po samobójstwie Mindy McCready doktor Pinsky wydał specjalne oświadczenie: "Mindy była kochaną kobietą, za którą będziemy bardzo tęsknić. Mimo że od kilku lat nie znajdowała się pod moją opieką, skontaktowałem się z nią po samobójstwie jej partnera i ojca jej dziecka. Była zdruzgotana. Zgodziła się, by uczynić jej bezpieczeństwo i zdrowie priorytetem. Niestety, wygląda na to, że Mindy nie podtrzymała leczenia."

Zastanawiam się czy media biorąc pod odstrzał doktora Pinsky'ego zwróciły uwagę na fakt, iż Mindy już wcześniej dwa razy próbowała popełnić samobójstwo (nawet w czasie pierwszej ciąży), a szpital psychiatryczny opuściła na własne żądanie na krótko przed śmiercią. Czy w sytuacji, gdy nawet były partner Mindy na wieść o jej śmierci twierdzi, że jest zasmucony, ale nie zszokowany, winą za cały dramat można obarczać twórcę programu?

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!