Ekstraklasa: Lider pokonany już w pierwszej wiosennej kolejce!

kamil156@op.pl
W hicie 18. kolejki ekstraklasy PGE GKS Bełchatów wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:0. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 2. minucie spotkania Dawid Nowak.

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie. Masłowski zagrał na głowę wbiegającego na dziesiąty metr Dawida Nowaka, który pozostawiony bez opieki umieścił piłkę w siatce bramki Mariusza Pawełka.

W drugiej połowie gra Wisły nieco się poprawiła. W 67. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Kirma sytuację stuprocentową zmarnował Junior Diaz, który spudłował z czwartego metra! Chwilę później po uderzeniu Christowa piłka minęła słupek bramki gospodarzy.

Pomimo chęci i prób podopiecznych Macieja Skorży nie udało się im wywieźć punktów z Bełchatowa. Mimo porażki Wisła Kraków jest nadal liderem, ale jej przewaga nad Legią Warszawa, która wygrała wczoraj z Cracovią Kraków stopniała do dwóch punktów.

PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Nowak 2'

Składy:

PGE GKS Bełchatów: Sapela - Tosik, Pietrasiak, Lacić, Popek, Wróbel (90+3' Janus), Cetnarski (76' Poźniak), Rachwał, Małkowski (85' Zakrzewski), Nowak, Ujek.

Wisła Kraków: Pawełek - Alvarez, Głowacki, Marcelo, Piotr Brożek, Boguski, Sobolewski (85' Mączyński), Diaz, Kirm, Jirsak (70' Issa Ba), Christow.

Żółte kartki: Małkowski, Ujek, Tosik, Popek, Zakrzewski (PGE GKS) oraz Sobolewski, Diaz, Kirm (Wisła).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani