Dwa samochody z zamontowanym ładunkiem wybuchowym esplodowały w północnej części Iraku. Jak donoszą władze, wskutek drugiego wybuchu zginęło co najmniej dziewięć osób.

Ataki nastąpiły w pobliżu meczetu Shia na peryferiach miasta Mosul, w części gdzie mieszka wiele grup etnicznych i religijnych. W innym miejscu w tym samym mieście iracki żołnierz został zastrzelony w pobliżu swojej bazy.

W al-Mussayeb, w południowym Bagdadzie, w wyniku zamachu podczas ślubu zginęło kolejnych dwoje ludzi. Zamachy bombowe w Mosulu są ostatnimi z serii zamachów, jakie zbiegły się z wycofaniem przez Stany Zjednoczone swoich sił zbrojnych z irackich miast i miasteczek. To posunięcie, było pierwszym krokiem do wycofania całej armii USA z irackich ziem, która ma opuścić kraj do 2012 roku.

Źródło: BBC News

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!