Jarosław Jacek Górczyński został nowym Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2018. W niedzielnej (30 listopada 2014 r.) II turze wyborów samorządowych pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniewa Dudę.

Jarosław Jacek Górczyński urodził się 9 lutego 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu ukończył Technikum Samochodowe, a następnie elektroenergetykę na uczelni Budapesti Muszaki Foiskola im. Kálmána Kandó w Budapeszcie. Pracę zawodową rozpoczął w 1995 roku jako inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka lat później awansował na stanowisko kierownika referatu ds. realizacji strategii miasta. W latach 2002 - 2006 pełnił funkcję przewodniczącego Samorządowej Rady Osiedla "Ludwików" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był wiceprezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych. Od chwili powstania w 2006 r. do roku bieżącego był członkiem zarządu Stowarzyszenia Twój Ostrowiecki Samorząd, które wygrało wybory samorządowe w powiecie ostrowieckim w 2006 i 2010 roku. To z ramienia tego ugrupowania Jarosław Górczyński pełnił w latach 2006 – 2011 zajmował stanowisko wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i brał udział w realizacji najważniejszych projektów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 9 października 2011 roku uzyskał mandat posła na Sejm VII kadencji, startując jako kandydat bezpartyjny z trzeciego miejsca na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu świętokrzyskim (otrzymał wówczas 4814 głosów). W 2011 roku uzyskał też tytuł MBA Politechniki Lubelskiej oraz University of Illinois w Chicago. 21 kwietnia 2012 roku wstąpił do PSL.

W tegorocznych wyborach samorządowych Jarosław Górczyński startował z własnego komitetu wyborczego i uzyskał 43 – procentowe poparcie wyborców (w II turze - 58,43% wobec 41,57% Zbigniewa Dudy). KWW Jarosława Górczyńskiego wprowadził do Rady Miasta 13 radnych (na 23 mandatów), może więc samodzielnie sprawować władzę w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś w Radzie Powiatu Ostrowieckiego zasiadać będzie 6 radnych z komitetu wyborczego nowego Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!