https://flic https://flic

https://flic.kr/p/jHAoUd (© Kārlis Dambrāns/CC BY 2.0)

Jeszcze w tym roku na rynku mogą pojawić się nowe wersje konsoli PlayStation 4 i Xbox One, które obsłużą rozdzielczość 4K. Sony i Microsoft nie potwierdziły oficjalnie tych informacji.

Na możliwość pojawienia się jeszcze jesienią konsol PlayStation 4 i Xbox One obsługujących rozdzielczość 4K wskazują przedstawicie serwisu streamingowego Netfilx - podaje Forbes. Tego typu opinie można było usłyszeć podczas targów CES w Las Vegas. Szef Netfliksa, Neil Hunt, sugerował nawet, że Sony, czyli producent PlayStation, obiecał zmodernizowanie swoich konsol tak, by obsłużyły 4K.

Pytane o powyższe rewelacje zainteresowane koncerny ograniczyły się do lakonicznych odpowiedzi. Sony oświadczyło dziennikarzowi Forbesa, że rozważa wprowadzenie obsługi 4K dla obrazów statycznych i filmów, ale nie może ujawnić większej liczby szczegółów. Microsoft ograniczył się do stwierdzenia, że jest zdeterminowany, by dostarczać wiodące rozwiązania do swoich produktów.

Czytaj także: Darmowa aktualizacja do Windowsa 10 nie będzie dostępna dla wersji Enterprise


Netflix oferujący strumieniowe wypożyczanie filmów rozpoczął nadawanie w 4K w kwietniu 2014 r. Kilka miesięcy później na podobny krok zdecydował się Amazon. Rosnąca sprzedaż telewizorów 4K wskazuje trend, który wykorzystają zapewne producenci konsol.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!