(© CSR - Internet)

Są jeszcze wolne miejsca na spotkanie organizacji pozarządowych w sprawie partnerstwa. Program adresowany jest do organizacji z Łazisk Górnych, Orzesza i Wyrów w powiecie mikołowskim.

Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w partnerstwie z Instytutem Współpracy i Partnerstwa Lokalnego rozpoczęło realizację projektu pt.: Interdyscyplinarnie przeciw wykluczeniu w gminach Łaziska Górne, Orzesze i Wyry.

- Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany jest do osób pracujących w sektorze pomocy społecznej w jednostkach samorządowych oraz w organizacjach pozarządowych - informuje Wojciech Szwiec. - Jego celem jest budowanie współpracy pomiędzy pracownikami powyższych instytucji oraz wsparcie funkcjonowania zespołów interdyscyplinarnych, działających na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl trzech dwudniowych spotkań obejmujących
następujące obszary tematyczne: budowanie partnerstwa; diagnoza problemów społecznych; tworzenie koncepcji projektów społecznych. Zajęcia będą miały charakter wyjazdowy i stacjonarny.

Równocześnie prowadzone będzie doradztwo z zakresu tworzenia i realizacji projektów partnerskich.
Oferowane formy wsparcia realizowane będą z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, w oparciu o metodologię Modelu Partnerstwa Lokalnego. Udział w projekcie będzie bezpłatny a ukończenie cyklu szkoleniowego potwierdzone zostanie certyfikatami.

Inauguracja projektu nastąpi podczas seminarium 23 września 2010 roku, o godzinie 10 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Zgłoszenia udziału w seminarium przyjmowane są za pomocą poczty elektronicznej: projekty@csr.biz.pl

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!