Sportowcem Roku 2016 wybrano piłkarkę ręczną Emilię Galińską, reprezentantkę Polski, grającą w Neckarsulmer Sport-Union Handball. Trenerem Roku 2016 Stanisława Chudzika, szkoleniowca współpracującego z trzema łukowskimi klubami.

- Emilia Galińska - przedstawia najpopularniejszą zawodniczkę red. Arkadiusz Pogonowski z Sport. Łukow.pl - organizator Plebiscytu, to znakomita piłkarka grająca na pozycji rozgrywającej.

Od roku 2003 piłka ręczna to nieodłączny element jej życia. Zaczynała treningi w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie, pod opieką Romaulda Szajdziuka, skąd trafiła do SPR Łukovia Łuków, a później do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach.

W latach 2011-2013 występowała w barwach KPR Jelenia Góra, po czym przeniosła się na Wybrzeże i jej zdecydowany rozwój kariery nastąpił w Vistalu Gdynia.

Była młodzieżową reprezentantką Polski, rozgrywając w tej kadrze 42 spotkania.

W 2012 roku z 53 bramkami była najskuteczniejszą polską zawodniczką na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata.

Rok później została po raz pierwszy powołana do reprezentacji seniorek.

W Vistalu Gdynia była jedną z najlepszych zawodniczek. Po niemal trzyletniej przygodzie w Gdyni pożegnała się z polskimi kibicami w pięknym stylu – poprowadziła gdynianki do zwycięstwa nad Startem Elbląg i jej drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Superligi Kobiet 2016.

Obecnie reprezentuje niemiecki klub Neckarsulmer Sport-Union Handball.

Stanisław Chudzik Trenerem Roku 2016!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów piłki nożnej młodego pokolenia.

Jak zdecydowana większość łukowian przygodę z piłką rozpoczynał w Orlętach. Pierwsze kroki trenerskie stawiał w ŁKS Łazy.
Prowadził zarówno grupy juniorskie jak i pierwsze drużyny.

Był trenerem grup selekcyjnych Dziecięcej Akademii Futbolu.

W ubiegłym roku ukończył kurs trenerski UEFA A.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!