Maciej Kuroń Maciej Kuroń

Maciej Kuroń. (© www.kuron.com.pl)

Dziś zmarł 48-letni Maciej Kuroń, autor kilku książek, dziennikarz i publicysta kulinarny. Prawdopodobną przyczyną śmierci była ciężka niewydolność krążeniowa.

Był synem Jacka Kuronia.
Autor kilku książek kulinarnych, w tym "Kuchni Polskiej", "Kuchni Rzeczypospolitej Wielu Narodów", znawca tradycji polskiego stołu. Autor wielu programów telewizyjnych na tematy kulinarne.

W latach 80. reprezentował olsztyńskie środowiska studenckie w jednoosobowym Komitecie Założycielskim Niezależnego Związku Studentów w Warszawie. Podczas stanu wojennego za działalność opozycyjną, decyzją ministra nauki i szkolnictwa został skreślony z listy studentów na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.Później studiował historię na WSP w Olsztynie. Był członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Skończył również studia gastronomiczne w USA.

Na swoim portalu www.kuron.com.pl jeszcze kilka dni temu opowiadał o magii Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Polecał i uczył jak zrobić pyszne potrawy. To była jego ostatnia Wigilia.

Zaś dzisiaj pojawił się tam wpis: "... Zapełniony terminami przyszłoroczny kalendarz leży bezużyteczny na biurku, przy którym stoi jego ulubiony fotel. W kominku pali się jeszcze świąteczny ogień… Krzątają się domownicy. „Pełno nas a jakby nikogo nie było” pisał Kochanowski. Wszędzie jeszcze pełno Maćka, jeszcze półki spiżarni uginają się od przysmaków, które przygotowywał na święta. Jeszcze w kolejce czeka tyle książek do wydania, tyle spraw do omówienia..."

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!