"Tadeusz Mazowiecki nigdy nie udawał, nie tworzył wrażenia, nie wprowadzał nikogo w błąd swoimi działaniami i tym, co mówił" - tak opisał zmarłego dziś byłego premiera Antoni Macierewicz.

"Obawiał się zbyt radykalnych ruchów, to nas zawsze bardzo różniło, ale niewątpliwie był człowiekiem, który podejmował działania, kierując się swoim rozeznaniem sytuacji. Odegrał bardzo dużą rolę jako pierwszy premier po Okrągłym Stole, realizując tę umowę zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej" - mówił polityk PiS.

Przypomniał, że wielokrotnie stykał się z Mazowieckim od lat 60. "Na pewno był znaczącą postacią środowisk politycznych kontestujących ówczesny reżim komunistyczny i odegrał olbrzymią rolę jako doradca Solidarności, będąc zwolennikiem bardzo ostrożnych działań politycznych, ewolucyjnych metod postępowania" - twierdzi.

Macierewicz uważa, że Tadeusz Mazowiecki odegrał wielką rolę w czasie strajku gdańskiego. Dział według niego na "maksymalne ograniczenie jego aspiracji niepodległościowych".

"Na pewno był człowiekiem wybitnym i jako wybitny spadkobierca myśli realistycznej, działań ostrożnych, ewolucyjnych, nieprzekraczających przyjętych granic pozostanie w naszej pamięci" - cytuje polityka PiS serwis RP.pl za PAP.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!