Ostatnie wydarzenia na arenie politycznej nie wzbudzają w obywatelach RP chęci uczestnictwa w głosowaniu. Warto zatem podejmować działania zmierzające do zmiany nastawienia obywateli Rzeczpospolitej.

Szczególne znaczenie mają inicjatywy podejmowane przez młodzież, zwłaszcza tę, która nie dysponuje jeszcze czynnym, bądź biernym prawem wyborczym. Jedną z takich inicjatyw, w ramach Programu "Młodzi Głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, zamierzają przeprowadzić członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy".

Klub działa w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku (ul.11 listopada 16). "Klubowicze" planują 09 października, w godzinach 15 - 16, na ulicy Reymonta w Radomsku, przeprowadzić mini happening - "Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość". W trakcie happeningu członkowie klubu rozdawać będą ulotki, zachęcające dorosłych obywateli Radomska do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Dodatkowo postarają się także przeprowadzić ankietę, która odpowie, czy mieszkańcy Radomska mają zamiar uczestniczyć w wyborach. Młodzież wyróżniać się będzie ubiorem - tak, aby została zauważona.

10 października, w godzinach 12.50 - 14.00, w budynku szkoły, przeprowadzona zostanie debata - "Dlaczego warto głosować?". "Klubowicze" oraz zaproszeni goście postarają się udowodnić, że tak naprawdę warto głosować, choć pojawią się pewnie także głosy sprzeciwu. W spotkaniu wezmą udział członkowie klubu, uczniowie i zaproszeni nauczyciele. Pojawi się także przedstawiciel Urzędu Miasta Radomska oraz harcerze.

18 października przeprowadzone zostaną w szkole prawybory. Młodzież gimnazjalna wyrazi zatem swoje poparcie dla preferowanej przez nią opcji politycznej.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!