Druga z cyklu 7 imprez w 2011 roku - Sportowa Jazda Samochodem

Automobilklub Śląski, Koło Okręgowe w Krakowie, w ramach cyklu 7 imprez "Sportowa Jazda Samochodem", zaplanowanych na 2011 rok, zorganizował zawody samochodowe o Puchar House of Beer. Udział wzięło 60 załóg.

Wymagane było posiadanie sprawnego technicznie samochodu (ważne badanie techniczne), ważnego prawa jazdy oraz kasku. Dzięki temu w szranki mogli stanąć rajdowcy (posiadający licencję) oraz tzw. amatorzy, czyli osoby nie posiadające licencji kierowcy rajdowego. Udział w takiej imprezie to doskonały sposób na szlifowanie umiejętności, zdobywanie doświadczenia i pokazanie jak ważne jest myślenie i poważne podejście do sprawy.

Wyścigi motocyklowe i samochodowe

Dla organizatorów, znawców rynku motoryzacyjnego w Polsce, to także okazja na znalezienie talentów na miarę doskonale znanych indywidualności (sami sobie dopowiedzcie nazwiska mistrzów – dla mnie np. Robert K. czy Janusz K.). Impreza doskonale zorganizowana, z rozmachem, ale nie mogło być inaczej, ponieważ zabrali się za to profesjonaliści z pasją.

Trasę wyścigu przy dawnym Hotelu Forum (ul. Konopnickiej) ułożył Marek Majewski, co dawało zawodnikom bezpieczeństwo oraz pewność trudnych technicznie przejazdów. Maxi OS2 to krótka trasa, długości około 1 km, na której zawodnicy w pięciu przejazdach walczyli o jak najkrótsze czasy. Podzieleni byli na 6 grup wg pojemności silników zgłoszonych samochodów.
Oficjalne wyniki publikowane są na stronie internetowej organizatora http://safetypoludnie.pl.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!