Michał Kasperczyk i Łukasz Rozmus na trasie wyprawy rowerowej w Alpach Michał Kasperczyk i Łukasz Rozmus na trasie wyprawy rowerowej w Alpach

Michał Kasperczyk i Łukasz Rozmus na trasie wyprawy rowerowej w Alpach. (© Michał Kasperczyk)

Dwóch rowerzystów z Tychów - Michał Kasperczyk oraz Łukasz Rozmus z NOL-TYCHY, mimo jesiennej pogody, wyruszyli na rowerach w Alpy. Wszystko po to by pomóc 3-letniej tyszance Kindze Urbanek.

W ciągu 6 dni wyprawy tyszanie przejechali 724 km przez Karvine, Ostravę, Olomouc, Brno, Znojmo, Linz, Salzburg skąd już pociągiem przez Wiedeń wrócili do domu.
- Ten niecodzienny pomysł był okazją by pomóc dziewczynce, która przyszła na świat o dwa miesiące za wcześnie - mówi Michał Kasperczyk.

U Kingi stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce, rehabilitacja dziewczynki przynosi efekty niestety jest bardzo kosztowna, bowiem jej koszt to 80 zł trzy razy w tygodniu. Celem wyprawy Michała i Łukasza były Alpy, by kilometrów było jak najwięcej, bowiem za każdy przejechany kilometr sponsorzy wyprawy przekazali złotówkę na konto Kingi. Kilkaset kilometrów za kilkaset złotych. Wydaje się, że niewiele, ale dla Kingi i jej rodziców to bardzo dużo, tym bardziej, że pomoc przyszła niespodziewanie.

Rowerzyści ze stowarzyszenia NOLTYCHY.pl mają na swoim koncie już nie jedną wyprawę rowerową. Podczas swoich eskapad odwiedzili m.in. Austrię, Węgry, Włochy, Słowację, Ukrainę, Danię, Szwecję, Szwajcarię, Niemcy, Belgię oraz Francję i Holandię. W przyszłym roku tyszanie planują wybrać się do Rumunii, gdzie ich celem jest m.in. zamek Drakuli.

Ważne, że nie tylko chłopcy mogli pomóc Kindze, ale może to zrobić każdy z Nas przekazując dowolną kwotę na konto Fundacji "Zdążyć z Pomocą" - tytułem: Urbanek Kinga 8300 - darowizna na rehabilitację.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!