Nasi pływacy nie zaliczą tego dnia do udanych. Otylia Jędrzejczak, Paweł Korzeniowski , Przemysław Stańczyk oraz Katarzyna Baranowska odpadli już z rywalizacji. Na szczęście to nie koniec ich startów na igrzyskach.

Jędrzejczak broniła srebra wywalczonego cztery lata temu w Atenach na 100 metrów motylkiem. Tym razem jednak, nie awansowała nawet do półfinału, zajmując dopiero 17. miejsce. Do awansu zabrakło jej ledwie 0,04 s. Nasza pływaczka traktowała ten start najbardziej ulgowo. Rozważała nawet wycofanie się ze startu na tym dystansie. Warto jednak dodać, że rezultat, jaki uzyskała (58,53) nie jest wcale zły. Trener Słomiński zapowiadał, że Jędrzejczak lepiej jest przygotowana pod względem wytrzymałościowym niż szybkościowym. Miejmy, więc nadzieję, że Polka na swoim koronnym dystansie (200 metrów motylkiem) oraz na 400 metrów stylem dowolnym, spisze się znacznie lepiej.

Słabo popłynęli także Paweł Korzeniowski i Przemysław Stańczyk. Obaj pływacy startowali w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Korzeniowski w swoim wyścigu był szósty z czasem 3.48,78, co było 22. rezultatem dnia, z kolei Stańczyk był ostatni w swoim wyścigu, a rezultat 3.48,11 dał mu 19. pozycję. O ile dla Korzeniowskiego było to przetarcie przed startem na jego koronnym dystansie, to dla Stańczyka był to najważniejszy start na IO, niestety, nieudany.

Dobry start zaliczyła jedynie Katarzyna Baranowska, która pobiła rekord Polski aż o 2,97 s. Polka w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła czwarte miejsce, co nie dało jej jednak awansu do finału. Czas, jaki uzyskała (4.36,95) dał jej dziewiąty wynik dnia a do finału awansowało osiem zawodniczek z najlepszymi czasami z pięciu wyścigów.

Jutro kolejne zmagania na pływalni, miejmy nadzieje o wiele pomyślniejsze dla Polaków.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!