Oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej Oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej

Oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej (© Print Screen)

"Wyrażamy nasz protest i oburzenie na tak skandaliczny tekst przeciwko osobie Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego" - napisało, w swym oświadczeniu kierownictwo kurii gdańskiej i dziekani Archidiecezji Gdańskiej.

Artykuł, o okrutnych rządach "Cesarza Trójmiasta", arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia, który ukazał się w ostatnim numerze tygodnika 'Wprost" wywołał poruszenie nie tylko wśród czytelników, ale i wśród duchowieństwa.

Powstanie "czarnej listy przewinień", która ma trafić do Watykanu, kierownictwo kurii gdańskiej i dziekani Archidiecezji Gdańskiej, nazwali powrotem do praktyk z czasów PRL-u, a zamieszczone w artykule wypowiedzi obraźliwymi pomówieniami, "których rozpowszechnianie uderza w godność osób duchownych i całej wspólnoty Kościoła.".

W swym oświadczeniu nawiązującym do artykułu z dnia 18 marca 2013 r. Ksiądz Infułat Stanisław Bogdanowicz, Wikariusz Generalny oraz Ksiądz Grzegorz Świst, Kanclerz Kurii, jako duchowieństwo Archidiecezji Gdańskiej wyrazili protest i oburzenie na "skandaliczny tekst przeciwko osobie Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego."

Publikacja, w których anonimowi księża, podwładni arcybiskupa Głodzia, a także urzędnicy opowiadali m.in. o mocno zakrapianych imprezach alkoholowych, podczas których jak wynika z wypowiedzi jednego z podwładnych, Głódź potrafił wysyłać go do sklepu po konkretny gatunek kiełbasy albo np. zmuszać do nalewania alkoholu, a niezadowolony z jakości usług swego podwładnego krzyczeć - "Co ty, k…, nawet nalać nie potrafisz!”. - zdaniem autorów oświadczenia "wyczerpuje znamiona zniesławienia prawnie ustanowionego biskupa diecezjalnego Kościoła Rzymsko-Katolickiego. W artykule Tygodnika „Wprost” widać wyraźny zamiar poniżenia hierarchy, który w swych wypowiedziach odważnie broni wolności mediów i promuje wartości patriotyczne.".

Z oświadczenia, opublikowanego na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej wynika jasno, że "takie stanowisko jednomyślnie deklarują wszyscy Dziekani Archidiecezji Gdańskiej", otaczając jednocześnie swego Pasterza szczerą modlitwą.

Więcej na temat artykułu można przeczytać w materiale: "Wprost - lista przewinień abp. Głodzia".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!