Malala Yousafzai  źródło - http://www Malala Yousafzai  źródło - http://www

Malala Yousafzai źródło - http://www.youtube.com/watch?v=9F5yeW6XFZk (© print screen)

Jeden z przywódców pakistańskich talibów napisał list do 16-letniej Pakistanki, postrzelonej w ubiegłym roku i zaproponował powrót do kraju i naukę w szkole koranicznej.

Jak donosi BBC, pakistański talibski przywódca, Adnan Rasheed w swoim liście do Malali wyraża ubolewanie, że w ubiegłym roku pakistańscy ekstremiści oddali strzały w jej kierunku, usiłując ją zabić. Przekonuje, że nie chciał, by takie zdarzenie miało miejsce.

Próżno w liście do Malali doszukiwać się jednak przeprosin ze strony Rasheeda. Pojawiają się natomiast słowa inne. Adnan Rasheed twierdzi, że oddane do niej strzały nie były odpowiedzią na kampanię Malali w sprawie edukacji dziewcząt, ale dlatego, że prowadziła antytalibską "kampanię oszczerstw".

W zasadzie podążając za słowami Rasheeda, nie można wykluczyć dalszych zamachów na nastolatkę, gdyż swoich poglądów w odniesieniu do ekstremistów Malala nie zmieniła.

Kopia listu trafiła do wielu agencji informacyjnych na całym świecie.

Warto wspomnieć w tym miejscu o wypowiedzi Malali przed forum ONZ w ubiegły piątek, w której przekonywała, że ekstremiści najbardziej boją się edukacji. Przekonywała o konieczności edukacji wszystkich dzieci, w tym dzieci terrorystów.

Nastoletnia Mala Yousafzai jest uważana za kandydatkę do Pokojowej Nagrody Nobla. Swoją odwagą, poświęceniem i stanowczością przypomniała światu o zależnościach pomiędzy fanatyzmem ekstremistów a brakiem edukacji.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!