salon samochodowy salon samochodowy

salon samochodowy (© Wladyslaw Sojka http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Automobilsalon_Genf2006.jpg&filetimestamp=20060902063309 )

Pozostało już niewiele ponad tydzień do rozpoczęcia tego wielkiego motoryzacyjnego wydarzenia. Oficjalne otwarcie targów Paris Motor Show dla zwiedzających odbędzie się 2 października, a zakończenie 17 października.

Impreza organizowana jest od 1889 r. co dwa lata, zazwyczaj na początku października, na przemian z Frankfurt Motor Show. Międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu jeszcze do 1986 roku nazywał się Salon de l'Auto.

Na tegorocznych targach nie zabraknie aut zarówno seryjnych, jak i edycji limitowanych oraz pojazdów koncepcyjnych. Będzie można przyjrzeć się modnym od niedawna samochodom z napędem elektrycznym oraz tzw. ekologicznym.

Udział w targach to doskonała okazja do zapoznania się z autami, obejrzenia planowanego testu aut elektrycznych, nauczenia się ekologicznej jazdy samochodem, pojeżdżenia pod krytym torem elektrycznymi gokartami.

Oto główne atrakcje i najciekawsze modele prezentowane na targach (pełna lista znajduje się na stronie internetowej):

Audi A7 Sportback
Citroen C4, DS4

Jeep - Grand Cherokee, Wrangler Unlimited 2,8 CRD, Compass 2,2
Land Rover - Range Rover Evoque
Maybach - Maybach 57S
Mercedes-Benz Klasa S, Klasa R
Nissan JUKE
Smart - modernizacja fortwo, wydanie car2go, E wizję smart-bike, wizję inteligentnych e-skuterów
Volkswagen - Passat, Phaeton, Touareg
Volvo - V60

Strona internetowa targów mondialautomobile.com[/b]

Wystawę organizuje Organisation Internationale des Constructeurs d'Automobiles.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!