Płomień Przyprostynia – Warta Międzychód 2:0 (0:0)

Dawid Pawlik zaliczył dwie asysty
Dawid Pawlik zaliczył dwie asysty Archiwum KS Płomień Przyprostynia
Na zbąszyńskim stadionie Orzeł odbył się mecz dziewiątej kolejki IV Ligi. Płomień zmierzył się z liderem rozgrywek Wartą Międzychód.

IV LIGA: Płomień Przyprostynia – Warta Międzychód 2:0 (0:0)

Do przerwy
Pierwsza sytuacja bramkowa była w minucie, gdzie Jakub Werner uprzedził obrońcę i przerzucił piłkę nad bramkarzem - niecelnie. W 28 minucie z rzutu wolnego -19 metrów, uderzał Szymon Szulc, jednak skutecznie interweniuje bramkarz Warty. W 32 minucie napastnik Warty z 16 metrów uderza bardzo niecelnie. W 37 minucie Przemek Król interweniuje na 16 metrze i uprzedza atak gości. W doliczonym czasie pierwszej połowy najlepsza sytuacja jak do tej pory mieli "warciarze", górą był jednak bramkarz Płomienia, a dobitkę zatrzymał Krzysztof Bajończyk.

Po przerwie
Po przerwie w 52 minucie Dawid Pawlik zagrywa w pole karne do Szymon Szulc, a ten kieruję piłkę po ziemi obok bezradnego bramkarza i Płomień wychodzi na prowadzenie. W 57 minucie Szymon Szulc uderza z 16 metrów, piłka po rękach bramkarza odbija się od słupka i wlatuje do bramki, Płomień prowadzi 2:0.

65 minuta idealnie na jedenastym metrze zagrywa Dawid Pawlik do Szymona Szulca, a ten niewiele obok bramki. 67 minuta kontra gości - Tomasz Piątyszek wybija na rzut rożny. W 72 minucie sam na sam z bramkarzem gości wychodzi Michał Gucia. Bramkarz jest znacznie lepszy. Chwilę później trójkowa akcja Gucia-Szulc-Pawlik, ten z 3 metrów posyła piłkę nad poprzeczkę. Natychmiastowo akacja przenosi się pod bramkę Króla, gdzie przyprostyński bramkarz popisuję się swoim refleksem. Końcówka meczu to kontry Płomienia, pod bramką Warty brakowało skuteczności.

Skład Płomienia: Przemysław Król - Tomasz Piątyszek, Krzysztof Fleischer, Krzysztof Bajończak, Hubert Wasielewski, Jakub Werner, Szymon Szulc, Mateusz Nowak (Dawid Pawlik), Mateusz Piechowiak (Daniel Borkowski.), Michał Gucia, Michał Kaczmarek (Jakub Wośkowiak,). Do dyspozycji trenera pozostał: Jakub Borkowski.

Skład Warty: Konrad Gałus - Maciej Dyl, Jakub Nabzdyk, Szymon Nabzdyk, Adam Rolla, Stanisław Piotrowski, Patryk Smolarek, Jarosław Krysiak, Wojciech Piątek, Bartosz Nowak.
Ławka rezerwowych: Paweł Tomaszewski, Łkasz Libelt, Patryk Cukiert, Szymon Kołodziej.

Trójka sędziowska:Krystian Chwaliszewski,Przemysław Gruszkiewicz, Leszek Barczyński.

Tym samym Płomień zajmuję 4 miejsce z 16 punktami, a w sobotę 5 października zagra z aktualnym liderem Tarnovią Tarnowo Podgórne.