Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Broniący tytułu biało-czerwoni pewnie i zdecydowanie pokonali zespół Słowacji 3:0 (25:17, 25:23, 25:19).

Polscy siatkarze po emocjonującym meczu barażowym wygranym z Czechami 3:1, przystąpili do meczu ćwierćfinałowego mistrzostw Europy ze Słowacją skoncentrowani i żądni rewanżu za porażkę 1:3 w fazie grupowej turnieju.

Na początku spotkania biało-czerwoni grali bardzo nerwowo, dzięki czemu Słowacy utrzymywali niewielką przewagę. Przez długi czas obie drużyny grały punkt za punkt, a podopieczni Andrei Anastasiego pierwsze prowadzenie objęli dopiero przy stanie 18:17. Udany blok Bartosza Kurka, a chwilę później atak Martina Sopki, dały Polakom trzy punkty zaliczki, które wystarczyły, aby odnieść zwycięstwo w pierwszej partii.

Drugą odsłonę meczu Polacy z kolei rozpoczęli bardzo dobrze, jednak błędy Piotrka Nowakowskiego i Jakuba Jarosza nie pozwoliły na wywalczenie bezpiecznej przewagi. Gra Polaków była bardzo zmienna: serię bardzo dobrych akcji przeplatali oni prostymi błędami. Końcówka należała jednak do mistrzów Europy, którzy pewnie wygrali tę partię 25:17.

Decydujący set rozpoczął się od od bardzo agresywnych i skutecznych ataków Słowaków, co pozwoliło im wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak podobnie jak w poprzednich partiach, nie byli w stanie utrzymać wypracowanej przewagi i na pierwszej przerwie technicznej to Polacy prowadzili 8:7. Słowacy, podobnie jak Czesi, nie byli w stanie powstrzymać podopiecznych Anastasiego, którzy nie popełniali już błędów, pewnie wygrywając trzecią odsłonę
i awansując do sobotniego półfinału.

Słowacja - Polska 0:3 (23:25, 17:25, 19:25)

Słowacja: Branislav Skladany, Martin Nemec, Lukas Divis, Martin Sopko, Emanuel Kohut, Tomas Kmet, Roman Ondrusek (libero), oraz Richard Nemec, Robert Hupka, Milan Bencz

Polska: Łukasz Żygadło, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak (libero)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!