Samochody koncepcyjne przyciągają uwagę mediów i zwiedzających. Podczas targów w Las Vegas można było zobaczyć pojazdy znanych firm, jak i nieznanych startupów.

W dniach 5-8 stycznia w Las Vegas odbyły się największe targi elektroniki - CES (Consumer Electronics Show). Swoje stoiska mieli na nich wiodący producenci samochodów, którzy zaprezentowali auta koncepcyjne. Czy w przyszłości zobaczymy niektóre z tych futurystycznych pojazdów na ulicach?

Pokazano m.in. Hondę NeuV, która została okrzyknięta przez dziennikarzy mózgiem na kółkach. Ten autonomiczny samochód elektryczny ma w przyszłości wykorzystywać sztuczną inteligencję. Producent widzi dla niego zastosowanie w usługach transportowych. Co ciekawe, generowana przez auto nadwyżka energii miałaby za opłatą oddawana do sieci.

Koncept Nissana BladeGlidera pojawia się publicznie po raz kolejny. Pokazywany był już m.in. na targach w Rio de Janeiro. Oczywiście jest to auto elektryczne i określane jako sportowe. Okazuje się jednak, że obiecywane 5 sekund do setki w tym segmencie na nikim nie robi już wrażeni odkąd Tesla pobiła rekord 2,5 sekundy, a Faraday obiecuje 2,39 sekundy w modelu F91.

Associated Press/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!