Sebastien Loeb (Francja) Sebastien Loeb (Francja)

Sebastien Loeb (Francja) (© rallycarter, licencja CC BY 2.0)

Francuz Sebastien Loeb i jego pilot Daniel Elena po raz szósty okazali się najlepsi w Rajdzie Meksyku. Podium uzupełnili jego partner z Citroena, Fin Mikko Hirvonen oraz Norweg Petter Solberg, jeżdżący pojazdem ze stajni Forda.

Dla Francuza jest to szóste zwycięstwo w meksykańskim rajdzie, w dodatku z rzędu! Przeszło czterdzieści sekund stracił do niego Fin Mikko Hirvonen. Natomiast Petter Solberg z Norwegii był spóźniony o ponad dwie minuty. Do tego ostatniego należał jednak najlepszy wynik w ostatnim odcinku specjalnym.

Tuż za podium uplasował się inny z Norwegów - Mads Ostberg, który do zwycięzcy stracił prawie pięć minut. Nieco ponad dziesięć sekund za nim znalazł się Estończyk Otti Tanak. Z kolei z prawie siedmiominutową stratą rajd ukończył specjalista rajdów terenowych, Nasser Al-Attiyah z Kataru. Był on ostatnim z kierowców Citroena w pierwszej dziesiątce.

Siódma lokata przypadła Portugalczykowi Armindo Araujo w Mini John Cooperze, który stracił do zwycięzcy ponad dwanaście i pół minuty. Na ósmej lokacie sklasyfikowany został Sebastien Ogier, który w przyszłym sezonie będzie ścigał się w samochodzie Volkswagena, a teraz zalicza sezon przejściowy.

Francuz w Meksyku wystartował Skodą Fabią w specyfikacji S2000 i był jedynym spoza pojazdów WRC, któremu udało się wskoczyć do czołowej dziesiątki. Ją dopełnili Amerykanin Ken Block i Meksykanin Ricardo Trivino. Ich czasy były jednak słabsze o ponad 20 minut od rezultatu triumfatora.


Wyniki rajdu w Meksyku:
1. Sebastien Loeb, Citroen DS3 WRC, 4:15.32,7 h
2. Mikko Hirvonen, Citroen DS3 WRC, 42,4 s straty
3. Petter Solberg, Ford Fiesta WRC, 2.11,4
4. Mads Ostberg, Ford Fiesta WRC, 4.51,5
5. Ott Tanak, Ford Fiesta WRC, 5.02,6
6. Nasser Al-Attiyah, Citroen DS3 WRC, 6.41,4
7. Armindo Araujo, Mini John Cooper Works WRC, 12.46,9
8. Sebastien Ogier, Skoda Fabia S2000, 14.57,8
9. Ken Block, Ford Fiesta WRC, 22.26,8
10. Ricardo Trivino, Ford Fiesta WRC, 23.30,7

W klasyfikacji PWRC ponownie świetnie zaprezentował się Polak Michał Kościuszko. Nasz zawodnik pomimo problemów na siedemnastym odcinku, podczas którego w jego samochodzie doszło do pęknięcia wahacza, zdołał stanąć na najniższym stopniu podium.

Kościuszko dzięki trzeciej pozycji umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Pomogli mu w tym również rywale - czołowe lokaty zajęli zawodnicy, którzy nie startowali w rundzie inauguracyjnej w Monte Carlo, tj. Meksykanin Benito Guerra oraz Peruwiańczyk Nicolas Fuchs.

Następna runda rajdowych mistrzostw świata odbędzie się w ostatni weekend marca. Gospodarzem będzie Portugalia. Miesiąc później najlepsi rajdowcy pojadą natomiast do Argentyny, gdzie trzecią eliminację w sezonie zanotuje Michał Kościuszko.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!