Pedro`s Cup 2011 Pedro`s Cup 2011

Pedro`s Cup 2011 (© Maciej Łyk)

To był emocjonujący wieczór w bydgoskiej hali "Łuczniczka". Rosjanin Ivan Uchow pobił rekord mitingu w skoku wzwyż, a Anna Rogowska najpierw pokonała Svetlane Fieofanową, a później próbowała pobić rekord Polski w soku o tyczce.

Wczorajsze zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji gwiazd przybyłych do Bydgoszczy. W świetle jupiterów licznie zgromadzonej publiczności pokazali się m.in. Anna Rogowska, Monika Pyrek, Karmen Bunikowska, Svetlana Fieofanowa, Robert Wolski, Iwan Uchow, Donald Thomas, Jarosław Baba oraz Rashid Ahmed Al-Mannai.

Konkurs skoku o tyczce rozpoczęła najmłodsza z reprezentantek Polski, Karmen Bunikowska. Zawodniczka AZS-AWFiS Gdańsk najpierw pokonała wysokość 4,00m a następnie w pierwszej próbie wyrównała swój rekord życiowy pokonując wysokość 4,20m. Niestety kolejne próby okazały się nieskuteczne i polka zakończyła swój udział w zawodach.

Słabo wczorajszy miting rozpoczęła Monika Pyrek. Polka dopiero w trzeciej próbie pokonała poprzeczki zawieszone odpowiednio na wysokości 4,30 m i 4,40 m. W tym samym czasie Anna Rogowska, Holly Bleasdale i Svetlana Fieofanowa bez problemu pokonały wysokość 4,40 m. Kolejne próby na wysokości 4,50 m okazała się nie do pokonania dla Pyrek i reprezentantka Polski zakończyła swój udział we wczorajszych zawodach na 4. miejscu. Chwilę później zawody skończyły się dla reprezentantki Wielkiej Brytanii, Holly Bleasdale, która ostatecznie skoczyła 4,50 m, wyrównując tym samy swój rekord życiowy. W turnieju pozostały więc Anna Rogowska i Svetlana Fieofanowa.

Rosjanka jako pierwsza pokonała wysokość 4,70m. Rogowska po pierwszym nieudanym skoku przeniosła poprzeczkę na 4,76 m. Po pierwszej nieudanej próbie, zawodniczka SKLA Sopot oddała bardzo dobry skok w drugiej próbie i objęła prowadzenie w zawodach. Rosjanka po dwóch nieudanych próbach na wysokości 4,76m w ostatnim skoku postawiła wszystko na jedną kartę. Chwilę później okazało się, że 4,82m jest nie do pokonania dla Fieofanowej i tym samym wiadomo już było, że to Rogowska wygra tą konkurencję bydgoskiego mitingu. Polka najpierw próbowała skoczyć 4,82 m, a w ostatniej skoku 4,84 m, ale niestety wszystkie próby okazały się nieskuteczne.

Konkurs skoku wzwyż mężczyzn przebiegał spokojnie do wysokości 2,20 m, choć i ten wynik okazał się nieosiągalny dla dwójki reprezentantów Polski, Wojciecha Theinera i Konrada Owczarka. Następnie poprzeczka zawisła na wysokości 2,24 m. Na tym etapie odpadli Jarosław Rutkowski, Rashid Ahmed Al-Mannai, Dusty Jonas, bracia Nicola i Giulio Ciotti i Victor Moya. W konkursie pozostało więc czterech skoczków. Pierwszy z zawodami pożegnał się, najlepszy, jak się okazało z Polaków, Robert Wolski. Zawodnik MKLA Łęczyca odpadł z dalszej rywalizacji z wynikiem 2,24 m. Wysokość 2,27 m okazała się ostatnią jaką pokonał reprezentant Czech, Jaroslav Baba.

W walce o zwycięstwo pozostali więc tylko Ivan Uchow i Donald Thomas. Reprezentant Bahamów w pierwszej próbie skoczył 2,32 m. Rosjanin po nieudanym pierwszym skoku przeniósł poprzeczkę 2 cm wyżej i po bardzo dobrym skoku wysunął się na prowadzenie. Thomas mimo gorącego dopingu nie pokonał już wysokości 2,34 m i ostatecznie musiał się zadowolić 2. miejscem. Uchow w kolejnej próbie poprosił o podniesienie poprzeczki do wysokości 2,36 m. Rosjanin w ostatniej próbie pokonał tą wysokość bijąc tym samym rekord mitingu. Kolejne próby na wysokości 2,41m okazały się jednak nieskuteczne, ale i tak kibice byli bardzo zadowoleni z wyniku osiągniętego przez jego zwycięzcę.

Jako ostatni zawody rozpoczęli kulomioci. Pod nieobecność naszego najlepszego zawodnika, Tomasza Majewskiego, Polskę reprezentował Kamil Zbroszczyk. Niestety zawodnik KKL Kielce zajął ostanie miejsce uzyskują wynik 18,50m. Faworytem wczorajszych zawodów był najbardziej doświadczony w stawce, Amerykanin Adam Nelson, jednak musiał on uznać wyższość swojego rodaka Ryana Whitinga, który w czwartej próbie posłał kulę na odległość 20,78m. Nelson uzyskując w drugiej pchnięciu 20,51m zajął 2. miejsce, a na 3. miejscu uplasował się reprezentant Niemiec, Ralf Bartles, który uzyskał wynik 20,42m. Pozostali zawodnicy nie przekroczyli bariery 20m, a najbliżej tego wyniku był Maris Urtans.

Wyniki Pedros Cup 2011

Skok o tyczce pań
1. Anna Rogowska (Polska) 4,76 m
2. Swietlana Fieofanowa (Rosja) 4,70 m
3. Holly Bleasdale (Wlk. Brytania) 4,50 m

Skok wzwyż mężczyzn
1. Iwan Uchow (Rosja) 2,36 m
2. Donald Thomas (Bahama) 2,32 m
3. Jarosław Baba (Czechy) 2,27 m

Pchnięcie kulą mężczyzn
1. Ryan Whiting (USA) 20,78 m
2. Adam Nelson (USA) 20,51 m
3. Ralf Bartels (Niemcy) 20,42 m

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!