Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-ni” oraz Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew zapraszają 14 lutego na nietypowe Eko-Walentynki w nowobytomskim Kinie „Patria”, przy ulicy Chorzowskiej 3.

[plik 1 lewaDniowi Zakochanych towarzyszyć będzie akcja ekologiczna pod nazwą „Kocham recykling”. Podobne imprezy odbędą się jednocześnie w 11 miastach Polski, a ich krajowym koordynatorem jest Dominik Dobrowolski znany ekolog i podrożnik, pasjonat i popularyzator idei recyklingu.

Każda osoba lub zakochana para, która przyniesie w tym dniu do „Patrii” zużyte baterie (minimum 7) otrzyma w podzięce kolorowego, walentynkowego lizaka, w kształcie serca. Zbiórka potrwa od godziny 16 do godziny 24. Dodatkowych informacji udziela Krzysztof Kasprzyk („In-nI”). Telefon 505009749.

- Z okazji walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi, którą warto kochać – zachęcają organizatorzy. - Posegregowanie baterii i wrzucenie ich do przygotowanych skrzynek zostanie nagrodzone symbolicznym serduszkiem - lizakiem. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego więc jedna osoba dostanie tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób.

- Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii - przypomina Dominik Dobrowolski - które z uwagi na swój skład chemiczny, zawartość metali ciężkich: ołowiu czy rtęci są odpadami niebezpiecznymi. Właśnie ze względu na toksyczne substancje, powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25 proc. baterii z rynku, który szacowany jest na około 7 tys. ton. W zbiórce baterii pomaga Europejska Platforma Recyklingu.

Dlatego prosimy zakochanych – zróbmy cos dobrego z miłości dla Ziemi, dla naszego świata!

Szczegóły akcji na stronie www.cycling-recycling.eu. Czytaj też: Wywiad z Dominkiem

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!