Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia

Ferrari 458 Italia

O przypadkach samozapłonu w Peugeotach 307, których przyczyną było zwarcie elektryczne, słyszało wiele osób. Mało kto jednak wie o takich przypadkach w autach marki Ferrari.

Zaprezentowany 15 września 2009 na Frankfurt Motor Show, sportowy model włoskiej marki - Ferrari 458 Italia, to auto produkowane wyłącznie Maranello we Włoszech. Model ten jest następcą Ferrari F430. Auto bazuje na technologiach i rozwiązaniach, pochodzących z wyścigów bolidów Formuły 1. Design to dzieło słynnego projektanta - Pininfariny.

4,5l pojemności silnika, przerażająca moc 570KM, maksymalna prędkość 325 km/h i przyspieszenie 3,7s na "setkę"– robią wrażenie. O ile dane auta i cena dla wielu niewyobrażalna, kreuje bardzo pozytywny wizerunek modelu, o tyle informacje o samozapłonach burzą marzenia.

Do lipca br. wyprodukowano 1248 samochodów. Wszystkie egzemplarze muszą wrócić na "akcję naprawczą". Przyznajcie, w wypadku takich aut brzmi to niewiarygodnie.

Do chwili obecnej zarejestrowano 5 przypadków samozapłonów, z czego w jednym - w Chinach - doszło nawet do groźnego wypadku.

Przyczyną pożarów, okazał się być dobór złego kleju łączącego osłony oddzielające komorę silnika od kół samochodu.

Z informacji, jakie podało Ferrari, dowiedzieć się możemy, iż 5 pechowców, których auta zostały zniszczone w wyniku samozapłonu, otrzyma zupełnie za darmo nowe egzemplarze tegoż modelu – miejmy nadzieje tym razem bez wad.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!