http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sejm_rp_front_20070103.jpg&filetimestamp=20070103180548 (© Wikipedia)

25 stycznia br. rozpoczęło się drugie czytanie projektu budżetu państwa na 2012 rok. To ostatni moment na zgłoszenie przez posłów poprawek do ustawy.

Jak informuje PAP, projekt budżetu przewiduje, że deficyt w 2012 r. nie przekroczy 35 mld zł, a deficyt środków europejskich 4,5 mld zł. Wydatki państwa mają wynieść nie więcej niż 328,7 mld zł, a dochody 293,7 mld zł.

2 tygodnie temu Komisja Finansów Publicznych zaproponowała 15 poprawek do projektu, które zostały zaaprobowane przez resort.

W czwartek komisja zajmie się analizą tychże, zgłoszonych w trakcie drugiego czytania. Głosowanie nad znowelizowanym budżetem poszerzonym o tzw. wnioski mniejszości (poprawki przedstawione do głosowania, które dwa tygodnie temu nie uzyskały poparcia komisji finansów), rozpocznie się w piątek. Po tym całość ustawy zostanie przekazana Senatowi.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!