Minęło 30 lat od ostatniego przeglądu Big Bena. Zarówno konstrukcja wieży, jaki i mechanizm zegarowy wymagają remontu. Koszty renowacji mogą wynieść nawet 40 milionów funtów.

Słynny londyński Big Ben wymaga remontu. Naprawić trzeba mechanizm zegara, ale konserwacji wymaga też sama konstrukcja wieży, bo odkryto w niej wiele pęknięć. Koszty remontu nie będą niskie - mogą wynieść nawet 40 milionów funtów. Od ostatniego przeglądu Big Bena minęło ponad 30 lat. Zdaniem ekspertów, jeśli wkrótce nie zostaną przeprowadzone niezbędne naprawy, zegar może przestać działać. Wyremontować trzeba mechanizm, wskazówki i wahadło. Big Ben musi też zostać przystosowany do nowych przepisów bezpieczeństwa. Urzędnicy postanowili przy okazji wyremontować też część dla zwiedzających i instalację windy. Cały remont może potrwać rok, a sam zegar może przestać działać nawet na 4 miesiące. Od początku jego istnienia - czyli od ponad 150 lat - nie było tak długiej przerwy w jego funkcjonowaniu. Poprzedni remont zatrzymał Big Bena na 26 dni.

US CBS/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: